امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123992
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فائقه السید» مشاور امور زنان رئیس جمهور یمن و از رهبران حزب کنگره ملی به ریاست «علی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فائقه السید» مشاور امور زنان رئیس جمهور یمن و از رهبران حزب کنگره ملی به ریاست «علی عبدالله صالح» از سفیر آمریکا خواست که هرچه زودتر یمن را ترک کند زیرا شخص مناسبی برای این پست نیست.

پایگاه اطلاع‌رسانی حزب کنگره ملی با انتشار این خبر نوشت: مشاور امور زنان رئیس‌جمهور یمن اعلام کرد که رفتار، سلوک و نحوه ایفای نقش سفیر آمریکا در یمن کاملا با اصول استقلال و حاکمیت ملی یمن و حقوق شهروندان آن در تعارض است. در حقوقی که مبتنی بر قانون اساسی یمن است و بر اساس آن، شهروندان یمنی حق دارند از امنیت، آزادی، زندگی، کار و...در سرزمینشان برخوردار باشند.

فائقه سید افزود: این سفیر سابقه اخراج از «عدن» پس از استقلال را دارد و امروز نیز به دلیل آنکه شخص مناسبی برای این پست نیست، باید از کل یمن اخراج شود.

این اظهارات پس از آن صورت گرفت که چهارشنبه (دیروز)، رسانه‌های وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهور برکنار شده یمن پس از انقلاب سال 2011 نوشتند که سفارت آمریکا صالح را تهدید کرده است تا قبل از ساعت 5 صبح روز جمعه یمن را ترک کند در غیر این صورت باید متحمل تحریم‌های بین‌المللی باشد که سقف آن، محاکمه در دادگاه لاهه خواهد بود. اما سفارت آمریکا این خبر را تکذیب کرده است.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها