امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123995
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته های گذشته تظاهراتی از سوی کُردهای ساکن آلمان در اعتراض به آنچه سیاستهای محافظه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته های گذشته تظاهراتی از سوی کُردهای ساکن آلمان در اعتراض به آنچه سیاستهای محافظه کارانه ترکیه در قبال حمله داعش به کوبانی عنوان می‌کنند، برگزار کردند.به دنبال اعتراضات 20 هزارنفری کُردها در آلمان و نیز شرکت نیروهای پ.ک.ک در عملیات بیرون راندن داعش از بخشهایی از مناطق کردنشین عراق، برخی احزاب چپ آلمان خواستار لغو ممنوعیت فعالیت این گروهو حذف نام آنها از فهرست سازمانهای تروریستی شدند.

«کردپرس» نوشت: «جان وان آکن» نماینده حزب چپ آلمان در پارلمان این کشور که در راهپیمایی روز یکشنبه گذشته کردهای آلمان شرکت کرده خواستار پایان دادن به ممنوعیت فعالیت پ.ک.ک شد.

وی که در کمیته روابط خارجه پارلمان آلمان نیز عضو است، به کریستیان ساینس مانیتور گفته است:« پ.ک.ک در ترکیه آتش بس اعلام کرده است.امروز بسیاری از کشورها این گروه را آخرین سنگر برای دفاع در مقابل گروه داعش می پندارند. از یک طرف پ.ک.ک بوسیله آمریکا تسلیح شده اما از طرفی اینجا در آلمان به عنوان تروریست تحت تعقیب قرار می گیرد. قطعا این کار درست نیست.»

اما برخی احزاب آلمان در این باره با احتیاط قدم بر می دارند. «فیلیتز دمیرل» نماینده هامبورگ از حزب سبز می گوید وضعیت انسانی بر قانونی اعلام کردن فعالیت پ.ک.ک ارجحیت دارد.

وی افزود:« کُردها در هامبورگ توانسته‌اند حمایت عمومی را کسب کنند اما ما باید محتاط باشیم و با ریختن همه چیز در یک ظرف و آمیختن آنها با هم روند صلح را (در ترکیه) به خطر نیاندازیم.»
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها