امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124000
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 14
بنا بر گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صدور دستور شهرک‌سازی‌های جدید در اراضی اشغالی با مخالفت کشورهای غربی مواجه شده است.

بنا بر گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صدور دستور شهرک‌سازی‌های جدید در اراضی اشغالی با مخالفت کشورهای غربی مواجه شده است. این تصمیم می‌تواند منجر به انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی و فاصله گرفتن آن از کشورهای غربی شود. واکنش‌ تند مقامات صهیونیستی به شناسایی دولت مستقل فلسطین توسط پارلمان سوئد نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در چند روز اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

پایگاه تحلیلی المانیتور در گزارشی دو سناریو در خصوص شهرک‌سازی‌های جنجالی رژیم صهیونیستی و  رجزخوانی‌ علیه مقامات اروپایی مطرح کرده است.

بنا بر این گزارش احتمال می‌رود که هدف رژیم صهیونیستی از این اقدامات پوشاندن شکاف‌های ایجاد شده در کابینه رژیم صهیونیستی بر سر موضوعات مهم و کلیدی مطرح‌شده از جمله برنامه هسته‌ای ایران و از میان برداشتن موضوع فلسطین از میز کار نهادهای بین‌المللی باشد. دومین احتمالی که وجود دارد این است که مقامات اسرائیلی مخالفت با شهرک‌سازی را تنها بهانه‌ای در دست رهبران یهودستیزی می‌دانند که از منافع گسترده‌ای در جهان عرب برخوردار هستند. این سناریو بدین معناست که سوءرفتارهای رژیم تل‌آویو باعث مخالفت‌های دولت آمریکا با شهرک‌سازی‌ها و یا شناسایی دولت فلسطین توسط سوئد نشده است.

سوئد تنها عضو اتحادیه اروپا نیست که با انتقادات تند مقامات صهیونیستی از جمله« آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه این رژیم مواجه شده است. پیش از این نیز لیبرمن در پاسخ به بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان در خصوص محکوم کردن شهرک‌سازی در اراضی اشغالی،‌ این سه کشور را مورد انتقاد قرار داده و بیانیه مذکور را نشان دهنده از دست رفتن اعتبار آنها خوانده بود. نتانیاهو نیز در مارس گذشته کشورهای اروپایی را به دورویی در کشمکش فلسطین و اسرائیل محکوم کرده بود.

به گفته المانیتور شرایط نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در صورتی که به امنیت خود و خروج از بن‌بست سیاسی که در آن گرفتار شده علاقمند است، ناگزیر است از تشکیل دولت فلسطین بر اساس مرزهای 1967 و احترام به مرزهای آن حمایت کند چرا که تل‌آویو نمی‌تواند تا ابد به محکومیت کشورهایی بپردازد که به شناسایی دولت فلسطین پرداخته‌اند و نمی‌تواند تا همیشه پاسخگوی شهروندان و مقاماتی باشد که خواستار پایان دادن به وضعیت حاضر هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار