امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124005
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه به نقل از سایت رلیگی اوز، کمیته امور دینی ازبکستان با انتشار مقاله‌ای تحت

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه به نقل از سایت رلیگی اوز، کمیته امور دینی ازبکستان با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان «از فتنه برحذر باشید» به این موضوع پرداخته و نوشته است: خداوند متعال برای بشریت نعمت‌های فراوانی ارزانی داشته و یکی از آنها صلح و ثبات است.

در این مقاله همچنین آمده است: بر هر شهروند ازبک واجب است تا صلح و آرامش را برای کشورش به ارمغان آورد و با هوشیاری بر هرگونه حرکتی که به بی‌ثباتی کشور منجر می‌شود، مبارزه کند.

این نهاد دینی ازبکستان می‌گوید: گروه‌های تروریستی که از شعارهای اسلام به عنوان پوشش استفاده می‌کنند، علاوه بر تهدید مستقیم برای ادیان دیگر، برای خود مسلمانان و کشورهای اسلامی نیز خطرناک می‌باشند.

به عقیده کمیته امور دینی ازبکستان، تهدید اساسی برای صلح و ثبات در آسیای مرکزی شبه نظامیان افراطی اسلامی مستقر در عراق و سوریه است. 

این گزارش می‌افزاید: گروه‌های تروریستی برای گسترش نیروهای خود از روش‌های جدید تبلیغات بهره‌برداری می‌کنند از جمله مطالبی به زبان‌های «پشتو» و «دری» که در مورد هجرت و جهاد با مفهوم افراط‌گری می‌باشد، پخش می‌کنند.

کمیته امور دینی ازبکستان تاکید می‌کند: هم‌اکنون تروریستها در قلمرو کشورهای اسلامی برادرکشی راه می‌اندازند، که در آن اولین قربانیان خود مسلمانان هستند.

به نوشته کمیته امور دینی ازبکستان، در شهر «موصل» عراق تروریست‌ها ده‌ها مسجد و زیارتگاه متعلق به قرون یازدهم و سیزدهم را ویران کردند. امروز هزاران شیعه، مسیحی و اهل سنت قربانی تروریست‌ها شده‌اند. زنان و کودکان همزمان با اشغال شهرها به عنوان اسیر خرید و فروش می‌شوند. هزارها خانواده تحت تهدید اعمال زور ناچار خانه‌های خودرا ترک می‌کنند.

در پایان این بیانیه کمیته امور دینی ازبکستان تاکید می‌کند، در صورت بازگشت افراطگرایانی که هم اکنون در سوریه مشغول جنگ هستند، تاشکند با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد و بایستی مردم بیش از گذشته هوشیار باشند.

با توجه به این موضوع، عده‌ای از تحلیلگران معتقدند که در سال آینده میلادی، شاهد آغاز فعالیت گروه‌های افراطی و تروریستی‌ در آسیای مرکزی خواهیم بود که یا به «داعش» وابستگی خواهند داشت و یا نسبت به آن به عنوان الگوی مناسب برای تحقق اهداف خود در منطقه نگاه خواهند کرد.

نهادهای امنیتی و انتظامی ازبکستان با توجه به اعلام حمایت حرکت اسلامی ازبکستان از گروه تروریستی داعش اقدامات امنیتی را تشدید کرده‌اند. بر اساس اطلاع آن‌ها، حرکت اسلامی ازبکستان به جذب اعضای جدید مشغول بوده و تمرینات شبه‌نظامیان را در مناطق مرزی پاکستان و افغانستان به صورت فعال دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها