امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124006
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب کنگره ملی یمن به ریاست «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور برکنار شده پس از انقلاب مردمی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب کنگره ملی یمن به ریاست «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور برکنار شده پس از انقلاب مردمی 2011، به اعمال فشارهای جدید آمریکا و تحریم شخصیت‌های یمنی، واکنش نشان داد.

شبکه العربیه در خبری فوری اعلام کرد که این حزب یمنی خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در روز جمعه (فردا) در اعتراض به مسئله تحریم چند شخصیت یمنی از جمله علی عبدالله صالح، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله شده است.

از ماه اکتبر گذشته و در پی دستیابی انقلابیون یمن به پیروزی‌های جدید در مبارزه با القاعده و داعش در برخی استانهای یمنی و جلوگیری آنها از مصادره مجدد انقلابشان، اقدام علیه رهبر انصارالله و اتهام‌زنی به او و سایر رهبران این جنبش مبنی بر همدست شدن با «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع، از سوی صنعا و متحدان آمریکایی و اروپایی‌اش کلید خورد. آمریکا خواستار تحریم رهبر جنبش انصارالله و علی عبدالله صالح است و این مسئله در شورای امنیت سازمان ملل به شدت پیگیری می‌شود.

کمیته ویژه شورای امنیت نیز در حال بررسی این تحریم‌ها است و در نشست سه‌شنبه گذشته نیز این مسئله را بررسی و اعلام کرد که این نشست سازنده بوده است. 15 کشور عضو شورای امنیت می‌توانند تا روز جمعه آینده یعنی تا پیش از ارائه آن به کمیته تحریم‌ها، به اعمال تحریم‌های احتمالی علیه این 3 نفر اعتراض کنند.

هرچند که برخی منابع اعلام کرده‌اند که در مورد علی عبدالله صالح، تحریم‌ها شدیدتر نیز می‌تواند باشد که بلوکه شدن دارایی‌هایش و محاکمه در دادگاه کیفری بین‌المللی از جمله آنهاست.

در چنین شرایطی حزب کنگره ملی ضمن دعوت به تظاهرات گسترده در اعتراض به این مسئله در روز جمعه اعلام کرد که هرگونه اعمال تحریم علیه شخصیت‌های یمن، امنیت این کشور و کشورهای همسایه آن را تهدید می‌کند.
انتهای پیام/غ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها