امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124009
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 154
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ژان کلود یونکر» رییس شورای اروپا چهارشنبه (دیروز) گفت «دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ژان کلود یونکر» رییس شورای اروپا چهارشنبه (دیروز) گفت «دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس با دیگر نخست‌وزیران اتحادیه‌اروپا مشکل دارد».

یونکر در اولین کنفرانس خبری‌اش بعد از انتصاب به ریاست شورای اروپا، گفت انتقادهای «بدون توجیه» جهانی از شورای اروپا برای درخواست سهم مالی بیشتر از انگلیس غیزقابل قبول است.

روزنامه تایمز با اشاره به این مطلب نوشت نخست‌وزیر ایتالیا، شورای اروپا را برای ولخرجی‌هایش در ساخت کاخ‌های خالی در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، تهدید به افشاگری کرد.

از سوی دیگر به گزارش روزنامه گاردین «لرد هیل» کمیسیونر جدید انگلیس در اتحادیه‌اروپا با فراخواندن همه به آرامش خواستار یافتن راه‌حلی برای موضوع درخواست سهم مالی بیشتر اتحادیه‌اروپا شد.

در طول هفته‌های اخیر اتحادیه‌اروپا از انگلیس درخواست سهم مالی بیشتر کرد تا سالیانه 1.7 میلیارد پوند بیشتر از گذشته برای تامین بودجه اتحادیه‌اروپا بپردازد که در آن‌صورت انگلیس ملزم است سالیانه معادل یک پنجم به پرداختی قبلی‌اش که تاکنون مبلغ 8.6 میلیارد پوند بوده بیافزاید.

«لرد هیل» گفت نکته مهم در حال حاضر بازگرداندن آرامش و بررسی واقعیت‌هاست تا راه‌حل عملی برای چالش‌های پیش روی اعضا پیدا شود.

کامرون تحت فشار نمایندگان انگلیس این درخواست اتحادیه‌اروپا برای پرداخت سهم مالی بیشتر را رد کرد؛ این درحالی است که انتخابات «راچستر و استرود» نزدیک است که امکان دارد حزب استقلال انگلیس که خواهان جدای انگلیس از اتحادیه اروپاست با پیروزی بر حزب محافظه کار آرای بیشتری کسب کند.

انگلیس تنها کشور عضو اتحادیه اروپا نیست که درخواست سهم مالی بیشتر از آن شده‌است. گفته‌می‌شود رشد اقتصادی انگلیس دلیل این افزایش سهم مالی بوده در صورتی که کشورهایی چون آلمان و فرانسه به دلیل افت شرایط اقتصادی‌شان شاهد کاهش سهم مالی در تامین بودجه اتحادیه‌اروپا بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها