امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124021
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه سیر پیوستن جوانان فرانسوی به گروه‌های تکفیری در سوریه، دو جوان فرانسوی مظنون به

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه سیر پیوستن جوانان فرانسوی به گروه‌های تکفیری در سوریه، دو جوان فرانسوی مظنون به عضویت در این گروه‌ها امروز از سوی پلیس فرانسه بازداشت شدند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، دو جوان 25 و 26 ساله مظنون به عضویت در گروه‌های تکفیری سوریه و جنگیدن در کنار مخالفان مسلح دولت دمشق، امروز پنجشنبه توسط نیروهای پلیس اداره کل امنیت داخلی فرانسه در شهر اوینیون بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، بخش ضدتروریستی دادگاه پاریس از روز یکم نوامبر جاری تحقیقات مقدماتی درباره افراد عضو گروه‌های مسلح تروریستی را آغاز کرده است.

حدود یکهزار فرانسوی مقیم فرانسه تاکنون به مناطق جنگی سوریه و عراق عزیمت کرده‌ یا قصد بازگشت از این مناطق را دارند.

این در حالیست که عده‌ای نیز همچنان در صف عزیمت به این مناطق جنگی برای پیوستن به گروه‌های تکفیری به ویژه به گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه هستند.  

به گفته یک منبع قضائی، در حال حاضر 81 پرونده قضائی در جریان است که 41 پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی و 40 پرونده در مرحله جمع‌آوری اطلاعات قضائی قرار دارند.

بنابر اعلام دولت فرانسه، پدیده گسترش تمایل فرانسویان برای پیوستن به گروه‌های تکفیری طی هشت ماه گذشته 74 درصد افزایش داشته است و کشورهای غربی که خود تا پیش از این اقدام به تسلیح عناصر این گروه‌های تروریستی می‌کردند، هم‌اکنون از بیم بازگشت آنها به کشورهای متبوع خود و انجام اقدامات تروریستی، تدابیر ویژه‌ای را برای ممانعت آنها از ورود به کشورهایشان اتخاذ کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها