امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124027
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «لاناسیون»، حدود 2 هزار معلم تحصیلات عمومی و دانش‌آموز دوره متوسطه در «سانتیاگو» ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «لاناسیون»، حدود 2 هزار معلم تحصیلات عمومی و دانش‌آموز دوره متوسطه در «سانتیاگو» پایتخت شیلی اعتصاب 2 روزه خود را با هدف دستیابی به شرایط کاری بهتر آغاز کردند.

طی تظاهراتی که فراخوان آن توسط مدرسه معلمان اعلام شد، این گروه خواستار مذاکره‌ای فوری با دولت در راستای دستیابی به مطالبات خود از جمله افزایش استخدام معلمان با قراردادهای موقت، افزایش حداقل دستمزد معلمی و اعطای هدیه بازنشستگی شدند. 

«خیمنا بارِرو» معلم مدرسه‌ «سریوس» که در این تظاهرات شرکت داشت تصریح کرد: 37 سال است که مشغول کار هستم و نمی‌توانم بازنشست شوم زیرا حقوق من در آن صورت 170 هزار پزو (واحد پول شیلی) معادل 290 دلار  خواهد بود یعنی یک سوم مقدار فعلی آن.

علاوه بر این، معلمان سیستم تحصیلات عمومی که طی سال‌های اخیر بسیاری از دانش‌آموزان خود را به علت فقدان زیرساخت و کیفیت در آموزش از دست داده‌اند، اصلاحات آموزشی دولت «میشل باچلت» رئیس‌جمهور شیلی را مورد انتقاد قرار دادند و خواستار مشارکت بیشتر خود در تصمیم‌گیری برای اصلاحات سیستم آموزشی شدند.

در همین زمینه، دولت شیلی مشغول کار روی پروژه اصلاح نظام آموزشی این کشور می‌باشد که به موجب آن سود سرمایه در مدارس یارانه‌ای حذف می‌شود و به وسیله اصلاح قانون مالیاتی، بودجه‌ای به میزان 3 هزار و 800 میلیون دلار در سال برای رایگان شدن تحصیل تا مقطع دانشگاه اختصاص پیدا می‌کند. 

«بارِرو» خاطرنشان کرد مدت زمان زیادی است که به مطالبات معلمان شیلیایی توجهی نمی‌شود.

وی که در رابطه با طرح جدید دولت نظر بدی ندارد در ادامه افزود: با این وجود کسی نه به حرف ما توجه کرده و نه ما را برای مشارکت در این طرح فراخوانده است. 

به گزارش فارس، پیشتر نیز معلمان شیلی در تاریخ 29 اکتبر (7 آبان 93) با هدف دستیابی به مطالبات خود، اعتصابی 24 ساعته برگزار کردند و هشدار دادند که در صورت بی‌توجهی دولت به آنان اعتصابی 2 روزه برگزار خواهند کرد.

دانش‌آموزان شیلی تاکنون با برگزاری تظاهرات‌های متعددی خواستار سیستم آموزش عمومی، رایگان و با کیفیت در کشور خود که در حال پایان دادن به تبعیض نژادی می‌باشد، شده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها