امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124029
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از آنکه در طی چند هفته 3 عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی با استفاده از خودرو و زیر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از آنکه در طی چند هفته 3 عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی با استفاده از خودرو و زیر گرفتن صهیونیست انجام شد، برخی رسانه‌های اسرائیلی نام خیزش جدید مردم قدس را «انتفاضه خودرو» گذاشته‌اند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «وطن»، اولین عملیات مربوط به ماه گذشته (اکتبر) بود. حدود 2 هفته پیش«عبدالرحمن الشلودی» شهید فلسطینی در عملیاتی شهادت طلبانه چند اسرائیلی را با خودروی خود زیر گرفت (جزئیات بیشتر). در این عملیات یک صهیونیست کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

دو عملیات شهادت‌طلبانه دیگر در طی 24 ساعت گذشته رخ داد. در یکی از آنها «ابراهیم عکاری» چهارشنبه (دیروز) ساکن الخلیل با خودروی خود چند اسرائیلی را در ایستگاه اتوبوس زیر گرفت. در این عملیات 1 اسرائیلی کشته و 14 نفر دیگه زخمی شدند(جزئیات بیشتر).

در دومین عملیات شب گذشته جوان فلسطینی دیگری با خودروی خود چند نظامی اسرائیلی را در اردوگاه «العروب» زیر گرفت و آنها را زخمی کرد (جزئیات بیشتر).

کاربران اینترنتی در فلسطین با طراحی و انتشار تصاویر مختلفی از این اقدامات که مقدمه انتفاضه سوم به شمار می‌رود حمایت کردند. در این تصاویر عباراتی مانند «مقاومت کن اگرچه با خودرو»، «ای ساکن قدس کمربندت را محکم ببند» و ... به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها