امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124044
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم فرانسوی در استراسبورگ یک ربات پنگوئن را به محل زندگی پنگوئن امپراتور فرستادند،

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم فرانسوی در استراسبورگ یک ربات پنگوئن را به محل زندگی پنگوئن امپراتور فرستادند، برخورد بین پنگوئن‌های واقعی و تکنولوژی در مجله روش‌های طبیعت منتشر شد.

این پنگوئن مصنوعی بر روی یک کاوشگر کوچک با چهار چرخ نصب شده بود که محققان توسط آن توانستند طبیعت و محل زندگی پنگوئن‌ها را از نزدیک مشاهده کنند.

این ایده توسط تیم «یوُن لو مائو» محقق در زمینه اکولوژی، فیزیولوژی و رفتارشناسی بخش IPHC (واحد تحقیقات مشترک تحت نظارت CNRS و دانشگاه استراسبورگ)، CNRS (بزرگ‌ترین مرکز علمی و سازمان تحقیقاتی دولتی در فرانسه و آژانس علمی در اروپا) که 26000 کارمند استخدامی و 6000 کارمند موقت دارد و دانشگاه استراسبورگ انجام شد.

حضور یک پنگوئن ربات نسبت به حضور یک انسان استرس کمتری در بین پنگوئن‌ها تولید می‌کند، به همین دلیل پنگوئن ربات به دوربین و یک گیرنده مجهز شد؛ تیم توسط این پنگوئن ربات توانستند رفتار پنگوئن‌ها را از نزدیک مشاهده کنند و حتی ضربان قلب پنگوئن‌ها را اندازه گیری کنند.

این تیم تحقیقاتی حتی می‌تواند از طریق پنگوئن ربات اقداماتی جهت تجزیه و تحلیل آب اقیانوس در قطب جنوب داشته باشد.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار