امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124050
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از وقوع سیل و آبگرفتگی در 11 استان ...

حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از وقوع سیل و آبگرفتگی در 11 استان کشور خبر داد.

وی گفت: بارش باران این نعمت الهی که از یازدهم آبان در کشور آغاز شده است، موجب به راه افتادن سیل در برخی مناطق و سیل زدگی تعدادی از هموطنان شده است.

درخشان ادامه داد: سیل و آبگرفتی در 11 استان اردبیل، اصفهان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، گیلان، مازندران ،کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، هرمزگان، خراسان شمالی و رضوی ساکنان برخی شهرها و بخصوص روستاییان و عشایر را دچار خسارت کرده است.

وی با بیان اینکه 16 روستا و منطقه عشایر نشین دچار سیل شده است، گفت: 500 نفر از هموطنان توسط 210 امدادگر که در قالب 45 تیم امدادی فعالیت می‌کنند، امدادرسانی شده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین با اشاره به تخلیه آب از65 منزل افزود: 100 نفر از ساکنان منطقه «پیربازار» رشت به مناطق امن منتقل شده‌اند.

به گفته درخشان در این چند روز 90 تخته پتو نیز میان سیل زدگان توزیع شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار