امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124051
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مهمترین برنامه‌های سازمان مدیریت بحران برای مقابله با زلزله احتمالی در کشور اظهارداشت: ایران ...

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره مهمترین برنامه‌های سازمان مدیریت بحران برای مقابله با زلزله احتمالی در کشور اظهارداشت: ایران کشوری حادثه خیز است که در آسیا مقام چهارم و در جهان مقام ششم را در زلزله دارد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم ساخت و سازها درست و براساس آئین نامه‌های مربوط باشد. نظارت بر این بخش باید قوی شود. نظام مهندسی دقت بیشتری را باید در ساخت و سازها بعمل آورد. شهرداری‌ها و دیگر دستگاهای ذیربط نیز در این خصوص دقت لازم را داشتند.

نجار با اشاره به اینکه باید خوب بسازیم و از دانش بهره بگیریم و درست نظارت کنیم، گفت: نکته دیگر توسعه بیمه در همه زمینه‌هاست؛ بالاخص در بخش کشاورزی و ساختمان‌ها که باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و هم در زمان بحران به کار آید.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باید نسبت به افزایش آمادگی و هماهنگی دستگاه‌های مسئول نیز اقدام شود. در حوادث نیروی انسانی کارآمد، تجهیزات آماده حرف اول را می‌زند و می‌توانیم با برگزاری مانورهای دوره‌ای، آمادگی را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: در حادثه سال گذشته در خیابان جمهوری شاهد بودیم که عمل نکردن یکی از تجهیزات آتش‌نشانان باعث بروز چه مشکلاتی شد بنابر این دستگاه‌های ذیربط باید پاسخگوی تجهیزات خود در زمان وقوع حوادث باشد.

نجار خاطرنشان کرد: کشور ما حدود 35 حادثه طبیعی را داشته است و برای مدیریت این حوادث در کشور در گام اول پیشگیری و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات کشور است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها