امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124055
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه کوچکی از مغز به نام « هابِنولا » نقش بسیار مهی در احساس ترس از آینده دارد؛ این ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه کوچکی از مغز به نام « هابِنولا » نقش بسیار مهی در احساس ترس از آینده دارد؛ این منطقه با افسردگی (به ویژه ناتوانی در تجربه لذت در شرایط لذت بخش) و وابستگی (توتون و تنباکو)، همراه شده است.

محققان دانشگاه لندن و دانشگاه کمبریج با آزمونی که بر روی داوطلبان انجام دادند نشان دادند ترس از آینده بر اساس اشتباهات گذشته ماست؛ در این آزمون به منظور وارد کردن یک شوک الکتریکی و تخلیه آن برای تحریک احساس ترس یک سری تصاویر انتزاعی به داوطلبان نشان داده شد، این تصاویر برای ایجاد واکنش مرتبط با شغل یا از دست دادن پول یا هر اتفاقی که باعث تعجب و شوک می شود بود.

پس از انتشار تصاویر محققان توانستند واکنش مغز را مشاهده کنند، این واکنش همراه با درد بود زیرا فعالیت هابِنولا به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود و نوعی هشدار خطر به حساب می‌آمد.

محققان گفتند: هابِنولا مشکلی نیست که به خودی خود بوجود آمده باشد به جز زمانی که بیش فعالی وجود دارد و می‌تواند به توسعه  برخی از علائم افسردگی و اختلال اضطرابی کمک کند، به آن معنی است که این منطقه کوچک از مغز ممکن است توسعه روش‌های درمانی را هدف قرار دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها