امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124071
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
شیخ «نعیم الکعود»، از سران قبیله بونمر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد نسبت به مواضع بین المللی در قبال فاجعه کشتار

شیخ «نعیم الکعود»، از سران قبیله بونمر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد نسبت به مواضع بین المللی در قبال فاجعه کشتار اعضای این قبیله بدست تروریست‌های داعش ابراز تاسف و انتقاد کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون پانصد و بیست و یک تن از اعضای عشیره البونمر توسط داعش کشته و ده‌ها تن دیگر هم به اسارت این گروه درآمدند، گفت: متاسفانه تاکنون هیچ کشوری، اقدامی برای توقف این کشتارها نکرده است.

عشیره البونمر در کنار نیروهای مردمی پشتیبان ارتش عراق در جنگ علیه تروریست‌های داعش است که حاضر به هم‌پیمانی با آن نشده و به همین دلیل داعش دست به کشتار وحشیانه شمار زیادی از افراد این قبیله زده است. 

الکعود افزود: داعش مناطق مختلفی از خاک عراق را اشغال کرده اما جنایتی که علیه عشیره البونمر مرتکب شد در هیچ کجای دیگر از عراق تا به این حد فاجعه بار نبوده و گناه فرزندان ما پشتیبانی از دولت عراق است.

شیخ قبیله البونمر گفت: تروریست‌های داعش دستشان به هر کسی از قبیله البونمر که رسید آن را اعدام کردند و فتواهایی از سوی مفتی‌های داعش صادر شده که هر کسی از این قبیله را یافتید اعدامش کنید.

شیخ نعیم الکعود تصریح کرد: ده ها تن از اعضای عشیره البونمر همچنان در محاصره داعشی‌ها هستند و برخی دیگر نیز به اسارت آنها درآمده‌اند و شماری از اعضای عشیره هم پس از آنکه تروریست‌های داعش همه اموال و دارایی آنها را به سرقت بردند با زنان و کودکان خود خانه هایشان را ترک و آواره مناطق دیگر مثل راس الماء و بروانه شدند و ما از دولت و سازمان‌های بشردوستانه می خواهیم که به کمک آنها بشتابند در حالی که بسیاری از آنها پس از آواره شدن در صحرا از گرسنگی و تشنگی جان باختند.

شیخ عشیره بونمر ضمن تمجید از مواضع مراجع دینی شیعه در حمایت از این عشیره از بی تفاوتی مراجع اهل تسنن عراق در قبال این فاجعه ابراز تاسف کرد.

الکعود گفت: مواضع مراجع دینی شیعه و در راس آنها آیت الله سیستانی قابل ستایش است بخصوص که ایشان خواستار مجهز شدن اعضای بونمر به سلاح و مهمات شدند.

وی افزود: آیت الله مقتدا صدر نیز اقدام به توزیع سلاح بین فرزندان عشیره بوالنمر کردند و سید عمار حکیم نیز با کمک‌های تسلیحاتی و غیره عشیره ما را در مبارزه با داعش یاری دادند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها