امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124090
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سازمان بدر عراق به ریاست هادی العامری با تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در بحران اخیر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سازمان بدر عراق به ریاست هادی العامری با تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در بحران اخیر

عراق تاکید کرد: ایران همواره پشتیبان و حامی عراق بوده است و در برهه کنونی جلوی پیشروی‌های داعش در خاک عراق را گرفت، ما با کمک ایران و بدون مداخله ائتلاف بین المللی پیروزی‌های بزرگی را علیه داعش محقق کردیم.

در همین راستا «بدر کریم النوری»، عضو سازمان بدر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: ائتلاف بین المللی در پاکسازی آمرلی، دیالی، جرف الصخر و دیگر مناطقی که بدست گروه‌های مقاومت اسلامی عراق آزاد شد نقشی نداشت.

وی تاکید کرد: آزاد سازی جرف الصخر ظرف یک روز و نیم به رغم استحکامات و مواضع داعش در آنجا این پیام روشن را می‌دهد که این مناطق تنها با قدرت ارتش و گروه های اسلامی مقاومت همچون بدر، حزب الله و دیگر گردان ها آزاد  می‌شود.

این عضو سازمان بدر تاکید کرد: عراق قادر به دفاع از خویشتن است و ما هستیم که از عراق دفاع می‌کنیم و از دیگران نمی‌خواهیم از عراق دفاع کنند، آنها (اشاره به ائتلاف بین المللی ضد داعش) گفتند که حملات هوایی کار داعش را تمام می‌کند اما این حملات به داعش اجازه پیشروی داد و این قضیه مشکوک و عجیب است چگونه داعش زیر این بمباران‌ها پیشروی می‌کند در حالی که در عملیات جرف الصخر توانستیم آن را بدون مشارکت نیروهای ائتلاف آزاد کنیم.

النوری ضمن تقدیر از حمایت‌‎های معنوی، سیاسی و حتی تسلیحاتی از سوی کشورهای دنیا و دوستان عراق گفت: عراق تنها به دست مردمش آزاد می‌‎شود.

این عضو سازمان بدر در عین حال ضمن تمجید حمایت های ایران از عراق در مقابله با داعش گفت: ایران بخشی از جامعه جهانی است که داعش را خطری برای همه منطقه و نه تنها عراق می‌داند و به نیروهای امنیتی و گروه‌های مقاومت این کشور در مقابله با داعش کمک های شایان و بزرگی کرده است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها