امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124094
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، به ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، به نمایندگی از جنبش عدم تعهد در جلسه مربوط به موضوع استعمارزدایی به تشریح مواضع اصولی کشورمان پرداخت.

سفیر کشورمان در سخنان خود اظهار داشت: جنبش عدم تعهد بار دیگر تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین مخصوصاً تجاوز مرگبار در ماه‌های تیر و مرداد سالجاری به نوار غزه را محکوم می‌کند و این محکومیت نه فقط بخاطر تعداد تلفات زیاد شهروندان غیر نظامی فلسطینی است، بلکه بخاطر تعداد زیاد زنان و کودکان و افراد مسن قربانی در جنایات اخیر غزه می‌باشد که به آوارگی و بی خانمانی حدود نیم میلیون نفر از فلسطینیان انجامیده است.

وی افزود: حملات و تجاوزات پیاپی هوایی و انهدام منازل و زیرساختهای نوار غزه و بمباران تنها نیروگاه برق غزه، حمله به بیمارستان‌ها و حمله به منابع آب و همچنین اماکن سازمان ملل متحد نه تنها فاجعه بار بوده، بلکه نقض علنی حقوق بشر به شمار می‌رود.

دهقانی گفت: همانطور که در متن گزارش کمیته ویژه تحقیق در خصوص اقدامات تاثیرگذار بر حقوق بشر مردم فلسطین مورد اشاره قرار گرفته است، می‌توان دریافت که از سال 1967 تاکنون در زندان‌های رژیم صهیونیستی تعداد زندانیان رو به افزایش گذاشته و 850 هزار زندانی شامل 25 هزار کودک دارد و بدون محاکمه همچنان در زندان‌های این رژیم بسر می‌برند و علاوه بر این رژیم صهیونیستی سایر حقوق شهروندی فلسطینی‌ها علی الخصوص در قدس شرقی را نقض کرده‌ است.

سفیر کشورمان در ادامه اظهار داشت: در این راستا جنبش عدم تعهد، از تصمیم کمیته حقوق بشر سازمان ملل برای اعزام هیات بین‌المللی جهت بررسی موارد نقض حقوق بشر و جنایات رژیم اشغالگر در غزه استقبال می‌کند.

نماینده کشورمان در سازمان ملل گفت: جنبش عدم تعهد بنابر مصوبات شانزدهمین اجلاس سران این جنبش در تهران در سال 1391 از رژیم اشغالگر صهیونیست می‌خواهد تا سریعاً و بدون هیچ قید و شرطی نسبت به آزادی زندانیان فلسطینی و همچنین آزادی نمایندگان فلسطین اقدام کرده و به محاصره غیر قانونی غزه خاتمه دهد و تمامی نقاط مرزی و عبور و مرور برای مردم غزه باز کند.

دهقانی همچنین در خصوص اشغال بلندیهای جولان سوریه توسط رژیم صهیونیستی گفت: جنبش عدم تعهد از این رژیم غاصب می‌خواهد تا به مفاد قطعنامه 497 شورای امنیت عمل کرده و سریعاً نیروهای خود را از بلندیهای جولان خارج کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها