امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1241
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 298
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، وحید نوروزی در نخستین نشست هم‌اندیشی خبرنگاران محیط زیست در مکان فرهنگسرای رسانه، با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، وحید نوروزی در نخستین نشست هم‌اندیشی خبرنگاران محیط زیست در مکان فرهنگسرای رسانه، با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان مدافعان محیط زیست هستند، اظهار داشت: محیط زیست نیاز به حامی ندارد چراکه کار محیط زیست از اینها گذشته است و نیازمند حامیان است.

عضو کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در ادامه تعریفی از محیط زیست ارائه داد و افزود: محیط زیست یک تعریف بیشتر ندارد و عبارت است از آنچه که فرآیند زیست محیطی را احاطه کرده است.
وی با اعلام اینکه خبرنگاران به عنوان مدافعان محیط زیست هستند،بیان داشت: رسانه‌ها دولت و صنعت خودروسازی را مجبور به نصب کنیستر در خودروها کردند.

نوروزی همچنین یادآور شد: این رسانه‌ها بودند که با درج اخبار و انتشار گزارش‌های خود، از فروش پارک پردیسان جلوگیری کردند.

وی کاهش آلودگی هوا و نیز جلوگیری از افزایش فزاینده مرگ و میر ناشی از آن را از دیگر دستاوردهای رسانه‌ها در حوزه محیط زیست عنوان کرد.

به گفته نوروزی، رسانه‌ها بودند که موجب اجرایی شدن مصوبه دولت مبنی بر جلوگیری از واردات آزبست به کشور شدند.

عضو کارگروه کاهش آلودگی هوا، اضافه کرد:‌ در بحث مه پاشی و آب پاشی رسانه‌ها با حمایت خود دولت را مجبور کردند از انجام کارهای عجیب و غریب عقب نشینی کند.

وی بر لزوم تشکیل کلاس‌های تخصصی محیط زیست برای فعالان رسانه‌ای تأکید کرد و گفت: این مهم می‌تواند با همکاری شهرداری تهران و فرهنگ‌سرای رسانه اتفاق افتد.

نوروزی با انتقاد از بی اهمیتی مسائل زیست‌محیطی در حیطه رسانه‌ها به خصوص روزنامه‌ها ادامه داد: متأسفانه روزنامه‌ها و نهادهای دولتی عمدتاً سیاست‌های سازمان خود را پوشش می‌دهند.
این مقام مسئول در ادامه به عملکرد نادرست سازمان محیط زیست اشاره کرد و بیان داشت:‌ سازمان محیط زیست فعلی، ضعیف‌ترین سازمان محیط زیست کشور در طول تاریخ بوده است.

وی بیان داشت: این سازمان با بودجه‌ای معادل 60 تا 70 میلیارد تومانی نتوانسته عملکرد مطلوبی از خود ارائه دهد.

 عضو کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران، گفت: سازمان محیط زیست با سکوت خود اجازه داده تا برخی از محصولات بی‌کیفیت داخلی همچنان در کشور تولید شوند.

وی بر لزوم کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و بیان داشت: در برنامه 5ساله دوم، سوم و چهارم توسعه دولت مکلف شده بود تا آلودگی هوا در در تهران و سایر کلان‌شهرهای کشور کاهش دهد.

نوروزی همچنین با اعلام نارضایتی از اقداماتی که در سال‌های اخیر درباره از میان بردن ریزگردها انجام شده است، بیان داشت: بحث ریزگردها تا یکی دو هفته دیگر آغاز می‌شود و بی نتیجه هم به پایان می‌رسد.

وی تنها اقداماتی را که در بحث ریزگردها مورد بررسی قرار گرفته است انجام چند سفر خارجی و همچنین رد و بدل شدن چند تفاهم نامه عنوان کرد.

وی ادامه داد: در هفته‌های آینده مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث ریزگردها حساس می‌شود و فقط شهر یکی دو روز تعطیل می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست و مجلس شورای اسلامی درباره مقابله با بحث ریزگردها همکاری و تعامل مناسبی با یکدیگر ندارند.

مشاور زیست محیطی معاون شهردار تهران افزود: درباره مقابله با بحث ریزگردها فقط حرف زده شده و در عمل اقدام خاصی مشاهده نشده است؛ انتظار ما از رسانه‌ها این است که در این زمینه قوی‌تر عمل کنند.

وی متذکر شد: لازم است که بر سر یک سری مسائل بچه‌گانه سلامت جامعه به خطر نیفتد.

وی با بیان اینکه اکثر مسئولان، محیط زیست را در حد گل و بلبل می‌دانند، بیان داشت: لازم است دانش زیست محیطی مسئولان ارتقاء یابد.

وی بیان داشت: مسئولان به دلیل اینکه دانش زیست محیطی اندکی دارند، قانون‌های عجیب و غریب را به تصویب می‌رسانند.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها