امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124106
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 19
جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اعلام رسمی میزان مشارکت مردم در انتخابات کنگره آمریکا گفت: نظام حاکم بر ...

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اعلام رسمی میزان مشارکت مردم در انتخابات کنگره آمریکا گفت: نظام حاکم بر آمریکا لیبرال دموکراسی و تحت اداره شرکت‌های چند ملیتی است.

وی با اشاره به حاکمیت کانون‌های ثروت و قدرت بر سرنوشت نظام آمریکا اظهار داشت: دولت آمریکا بیشتر در مواقعی برای حضور به مردم فرصت می‌دهد که منافعش در معرض تهدید باشد و تسلط لابی‌های قدرت بر امور آمریکا یک اصل حیاتی برای دولت این کشور است.

کریمی قدوسی از در دست گرفتن 80 درصد کرسی‌های نمایندگی از سوی یهودیان با وجود حضور تنها دو درصدی در آمریکا  سخن گفت و افزود: اینها همان مدیران و محورهای قدرت در آمریکا هستند که ارکان حکومتی این کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با یادآوری اینکه همین میزان 20 درصدی شرکت‌کننده در انتخابات نیز با صرف هزینه‌های بسیار، تبلیغات و وعده‌های حزبی پای صندوق‌های رأی آمدند، گفت: اگر این وعده‌های انتخاباتی نیز نباشد میزان مشارکت در آمریکا به زیر 10 درصد می‌رسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با یادآوری سخن رهبر کبیر انقلاب اسلامی که فرمودند «سرنیزه‌ها را بردارید تا مردم بگویند طرفدار چه کسی هستند» خاطرنشان کرد: یکی از بدترین نظام‌های انتخاباتی را در آمریکا شاهد هستیم.

وی با تأکید بر نقض حقوق بشر در آمریکا به واسطه سلب حق تعیین سرنوشت از مردم این کشور گفت: مسلمانان این کشور 10 درصد جمعیت را تشکیل می دهند اما یک نماینده مسلمان در کنگره حضور ندارد بنابراین حقوق بشر اقلیت‌ها در آمریکا به شدت نقض می‌شود و حتی مسیحی‌ها نیز که اکثریت هستند باید تابع لابی‌های ثروت و قدرت باشند.

کریمی قدوسی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری اظهار داشت: آمریکایی‌ها راجع به خیلی از مسائل می‌توانند صحبت کنند اما در مورد حقوق بشر این اجازه را ندارند چون خودشان نماد نقض حقوق بشر هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها