امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12414
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگو با شبکه خبری «فرانس‌24» با اذعان به اینکه «بشار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگو با شبکه خبری «فرانس‌24» با اذعان به اینکه «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه پس از سیطره ارتش بر شهر «القصیر» به نقطه قابل قبول و رو به جلویی رسیده است، گفت که خارج شدن القصیر از دست معارضان نشان می‌دهد که باید از لحاظ تسلیحاتی از‌ آنها حمایت کرد تا بتوانند با ارتش سوریه مقابله کنند.

وی گفت: «بشار اسد نقطه قابل قبول و رو به جلویی را ثبت کرد. ما شاهد هستیم که ارتش در این درگیری که بسیاری از شهرهای که مخالفان بر مسلط بودند را بازپس گرفته است».

وزیر خارجه فرانسه اذعان کرد: «القصیر هدف مهمی محسوب می‌شود زیرا هنگامی که به موقعیت جغرافیایی آن می‌نگریم متوجه می‌شویم که بازپس‌ گیری این شهر به پیشروی‌های ارتش سوریه کمک شایانی می‌کند.»

وی افزود: «سیطره ارتش سوریه بر القصیر به سبب عدم توازن سلاح میان نیروهای نظامی سوریه و مخالفان است. در حال حاضر نوعی عدم تعادل درباره دسترسی به سلاح وجود دارد. اسد هواپیما و دیگر تسلیحات در اختیار دارد و شورشیان به منابع تسلیحاتی مشابهی دسترسی ندارند. این مشخص می‌کند که چرا القصیر سقوط کرد.»

فرانسه پیش از این نیز استفاده از گاز سارین در سوریه را تائید کرده بود.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها