امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124153
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۶
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید امروز خود از پژوهشکده علوم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید امروز خود از پژوهشکده علوم شناختی شهر پردیس، گفت: پژوهشکده علوم‌شناختی پژوهشکده‌ای جامع است که به ارائه علوم مختلفی برای دانشجویان علاقه‌مند در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند فوق لیسانس و دکترا می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این مؤسسه بر مباحث نو و نوینی به فعالیت پرداخته است، تصریح کرد: آزمایشگاهی که در حوزه انسانی و حوزه‌های مختلف می‌تواند موجب گسترش دانش پژوهشگران علاقه‌مند در این حوزه‌ها شود.

امین‌زاده ادامه داد: این امیدواری را پیدا کردیم که با گسترش فرهنگ حقوقی و پیشگیری از جرم و آموزش مردم به نحوی که مردم با اطمینان خاطر قوانین را تبعیت کنند،با استفاده از علوم شناختی فضایی در حوزه حقوقی کشور اجرا کنیم که نظم و اقتصاد را در کشور سامان دهد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیگرد قانونی تحریم‌ها نیز گفت: شکایتی در این زمینه انجام نداده‌ایم اما افراد خودشان پیگیری‌های قانونی را در این زمینه انجام می‌دهند اما در حوزه سیاست خارجی باید منتظر باشیم و ببینیم وضع مذاکرات به چه صورت است هرچند معاون حقوقی معمولاً متولی این امر نیست مگر اینکه از ما خواسته شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسات مختلفی با اساتید حقوق بین‌الملل درباره دستگاه‌های اجرایی که از تحریم آسیب‌دیده‌اند برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ما مباحث تحریم را پیگیری کرده چرا که حق آموزش،‌ حق توسعه و حق دارو و غذا نقض شده است و ما کاملاً نسبت به این امر اشراف داریم.

وی ادامه داد: حقوق ملت ایران از سال 2003 که تحریم‌ها اعمال شد و تحریم‌های یک جانبه‌ای از سوی اتحادیه اروپا علیه ایران وضع شد و شورای امنیت قطعنامه داد بررسی شده است که امیدواریم بتوانیم در فرصت مناسب حقوق ملت ایران را استیفا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها