امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124154
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۶
تعداد بازدید: 46
محمد اسماعیلی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به

محمد اسماعیلی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر طرح موضوع حقوق بشر در مذاکرات هسته‌ای آتی کشورمان، گفت: این موضوع بارها از سوی طرف آمریکایی مطرح شده و جواب آن نیز از سوی مسئولان ما داده شده است.

وی با تأکید بر اینکه مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 فقط در چارچوب مسائل هسته‌ای انجام می‌شود،‌ گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان نیز تنها مجوز گفت‌وگو و رایزنی در همین زمینه را دارد و به هیچ وجه نمی‌تواند در زمینه‌های دیگر با کشورهای 1+5 مذاکره کنند.

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به اقدامات ضد حقوق بشری دولت ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: دولتمردان آمریکا کمتر از آن هستند که بخواهند در موضوع حقوق بشر به ایران امر و نهی کنند زیرا دستان خود آنها آلوده به موضوعات ضدحقوق بشری است و کسی نیز حق ندارد با طرف آمریکایی درباره مسائل حقوق بشری حرف بزند.

اسماعیلی ادامه داد: طرف غربی مذاکرات به ویژه آمریکا از گذشته به دنبال این بودند که موضوع مذاکرات را از پرونده هسته‌ای ایران خارج و آن را به مسائل دیگری همچون حقوق بشر تعمیم دهند و هم‌اکنون نیز که به آخر مذاکرات نزدیک می‌شویم تلاش می‌کنند موضوعات جدید را مطرح کنند.

وی اظهار داشت: تیم مذاکره کننده تسلط کافی را دارد و اجازه طرح این مسائل را نخواهد داد و پیش از این نیز به این نوع اظهارات پاسخ داده‌اند.

اسماعیلی در ادامه در پاسخ به این سؤال که پیروزی جمهوری‌خواهان به عنوان حزب مخالف دولت فعلی آمریکا در انتخابات مجلس سنا و تأثیرگذاری آن در مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: قاعدتاً دولت فعلی آمریکا در این زمینه تصمیم‌گیر است و می‌تواند تا انتهای مذاکرات تصمیمات جدی‌ای بگیرد.

وی با بیان اینکه رأی‌آوری جمهوری‌خواهان در مذاکرات هسته‌ای بی‌تأثیر نیست اظهار داشت: البته به نظر می‌آید تأثیر آن در مذاکرات به حدی باشد که موضوع را منحرف کند و اگر دولت امریکا بخواهد می‌تواند در این زمینه تصمیم جدی بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: احتمال سنگ اندازی جمهوری خواهان در مسیر مذاکرات هسته‌ای با ایران وجود دارد.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار