امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124156
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۶
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال خرازی وزیر پیشین امور خارجه کشورمان روز پنج شنبه در حاشیه بازدید الهام امین‌زاده ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال خرازی وزیر پیشین امور خارجه کشورمان روز پنج شنبه در حاشیه بازدید الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور از پژوهشکده علوم شناختی که در فاز 4 پردیس صورت گرفت، در جمع خبرنگاران در خصوص ارزیابی‌اش از مذاکرات ایران و 1+5 و نتیجه آن اظهار داشت: در هر صورت تابع این است که چقدر حقوق ما در این مذاکرات تأمین شود.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: حقوق ما هم مشخص است و قوانین بین‌المللی و NPT مشخص کرده حقوق ما چیست، آنچه که مهم است خطوط قرمزی است که در جمهوری اسلامی ایران توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده و طبیعتاً‌ نمی‌توان از آنها تخطی کرد و باید در راستای احراز آنها گام برداشت.

وی بر همین اساس یادآور شد: مذاکره‌کنندگان ما در همین چارچوب مذاکره می‌کنند به پشتوانه ملت و مقام معظم رهبری و باید امیدوار بود که به کجا خواهد رسید.

خرازی در ادامه سخنانش گفت که نمی‌شود تضمین کرد طرف مقابل بخواهد حقوق ما را رعایت کند. چنانکه که همیشه اینگونه بوده که حقوق را باید ستاد نه اینکه توقع داشت دیگران به ما اعطاء کنند. بنابراین مقاومت کشور مردم و مذاکره‌کنندگان است که باید امیدوار بود به نتیجه برسد.

وزیرپیشین امور خارجه کشورمان در پاسخ به این سؤال که توانمندی و پیشرفت‌های کشورمان تا چه اندازه در مذاکرات تأثیر دارد، گفت:‌ اینکه آمریکایی‌ها و غربی‌ها حاضر شدند با ایران در مذاکره جدی وارد شوند نشان‌دهنده نقش بزرگ ایران در منطقه است که با وجود تحریم‌ها و فشارهایی که از سوی آنها به کشورمان وارد شده توانسته راه و مسیر خود را ادامه دهد و به پیشرفت برسد و مشکلاتش را حل کند.

وی افزود: اگر ایران را با ایران 25 سال قبل مقایسه کنیم می‌بینیم که وضعیت کشور کاملاً تفاوت پیدا کرده است و ایران به دست بیگانگان توسعه نیافته است.

خرازی خاطرنشان کرد: مردم باید این موضوع را احساس کنند چرا که روح استقلال و ایران خواهی این موقعیت را پدید آورده و امیدواریم با مقاومت بیشتر بتوانیم به سرمنزل نهایی برسیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها