امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12416
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عربستانی، جوانان در شهر ریاض پایتخت عربستان تجمعی را با عنوان «تا کی سکوت» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عربستانی، جوانان در شهر ریاض پایتخت عربستان تجمعی را با عنوان «تا کی سکوت» برگزار کردند.

تجمع کنندگان در پلاکاردهایی خواهان آزادی زندانیان سیاسی شده و از همه علما و مردم خواستند تا به یاری اسیران در زندان‌های رژیم سعودی بشتابند.

اهالی شهر بریده در استان القصیم نیز تجمعی را در همبستگی با بازداشت شدگان تحت عنوان روز همبستگی دوم با بازداشت شدگان و آمادگی برای برگزاری تحصن آزادی برگزار کردند.

شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی تفکر امنیتی را که رژیم سعودی علیه شهروندان مخالف خود دنبال می‌کند، محکوم کردند.

آنها همچنین از شهروندان سعودی خواستند تا در تحصن آزادی در شهر بریده مشارکت گسترده‌ای داشته باشند.

شرکت کنندگان همچنین خواهان آزادی زنان بازداشت شده و همه بازداشت شدگان شدند و بر ادامه تحرکات و جنبش مردمی تا آزادی زندانیان تاکید کردند.

دهها نفر از زنان در شهر القصیم نیز با برگزاری تجمعی با عنوان «زندان‌ها مملو از علما است»، جنگ امنیتی و تبلیغاتی رژیم سعودی علیه فعالان و اقدامات تروریستی آن علیه خانواده‌های آنها و همچنین بستن دهان‌ها در عربستان را محکوم کردند.

این زنان تاکید کردند که وزارت کشور سعودی علما را تحت تعقیب و محاکمه‌های از پیش آماده شده می‌کند.

همه مناطق عربستان چندی پیش شاهد بزرگترین برنامه برای همبستگی و یاری به بازداشت شدگان بود به گونه‌ای که مردم به شیوه‌های مختلف از نوشتن عبارت «بازداشت شدگان باید آزاد شوند» روی بالن‌ها و فرستادن آنها به آسمان گرفته تا برافراشتن تصاویر بازداشت شدگان روی دیوار خانه ها، همبستگی خود را اعلام کردند.

گروه المناصرون فردا جمعه (17 خرداد) را به عنوان دومین روز برای همبستگی با بازداشت شدگان تعیین کرده و از مردم عربستان خواسته است تا بار دیگر با برگزاری مراسم مختلف با بازداشت شدگان و زندانیان سیاسی اعلام همبستگی کنند.

فعالان حقوق بشری می‌گویند که بیش از 30 هزار زندانی سیاسی بدون محاکمه شدن یا تفهیم اتهام در زندان‌های رژیم سعودی به سر می‌برد اما این رژیم تعداد آنها را بسیار کمتر از این اعلام کرده است.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها