امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124165
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس‌، با تاکید بر اینکه سازمان‌های بیمه‌گر پایه باید یک متولی و سیاستگذار اصلی داشته باشند اظهار ...

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس‌، با تاکید بر اینکه سازمان‌های بیمه‌گر پایه باید یک متولی و سیاستگذار اصلی داشته باشند اظهار داشت: این موضوع در برنامه پنجم نیز تاکید شده است و تمامی سازمان‌های بیمه‌گر باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: تجربیات کشورهای پیشرفته در بخش بیمه پایه نشان می‌دهد که ما نیز باید به سمتی حرکت کنیم که تمامی سازمان‌های بیمه‌ای یک متولی داشته باشند و در این بخش بتوان شاهد رفع موانع حوزه سلامت باشیم.

محسنی بندپی ادامه داد:‌البته برای قرار گرفتن سازمان‌های بیمه‌گر زیر پوشش سازمان بیمه سلامت قطعاً زمان زیادی نیاز دارد اما باید به این سمت حرکت کنیم ضمن اینکه باید الزامات این ادغام را فراهم کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: اقدامات اولیه در این بخش نیز در حال اجراست به طوری که طرحی تحت عنوان تجمیع منابع بیمه‌ای و سیاستگذار در بخش بیمه‌ای تهیه و هم اکنون این طرح مراحل اداری و قانونی خود را طی می‌کند.

وی گفت:‌ طرح اشاره شده هم اکنون در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است و پس از نظرات کارشناسی طرح اشاره شده در کمیسیون اجتماعی دولت بررسی خواهد شد و در نهایت به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

محسنی بندپی همچنین در خصوص آخرین وضعیت افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی گفت: آمار افراد تحت پوشش در این بخش به بالغ بر 7 میلیون و 700 هزار نفر رسیده است که پیش‌بینی می‌شود این آمار تا پایان سال افزایش یابد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تعدادی از متقاضیان دفترچه بیمه سلامت هنوز به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکرده‌اند به همین منظور پیش‌بینی شده است دفترچه‌های این افراد از طریق پست به درب منازلشان فرستاده شود.

وی گفت: افرادی که متقاضی دفترچه بیمه سلامت هستند هیچ هزینه‌ای را بابت دریافت دفترچه به شرکت پست نخواهند داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها