امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124181
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مریم مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: زن طراز جمهوری اسلامی در میدان مبارزه به همراه کودکی که الفبای ...

مریم مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: زن طراز جمهوری اسلامی در میدان مبارزه به همراه کودکی که الفبای ایثار و از خودگذشتگی و ظلم‌ستیزی را در دامان مادر و در روضه‌های عاشورایی و حسینی در محرم آموختم و آن را در روزهای سخت دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف مرهم دل پردرد فرزند بسیجی‌اش قرار داده است توانسته تصویرگر صحنه‌های شگرف و ممتاز در جامعه اسلامی باشد.

وی با تأکید بر اینکه جهان در آستانه خیزش عظیمی به سوی معنویت است گفت: زن مسلمان داعیه‌دار بسیاری از خیزش‌ها و جنبش‌هاست که گاه در جایگاه یک مادر داغدیده و گاهی در صورت معصوم یک دختر خردسال و به طور کلی در جایگاه کرامت والای زن مسلمان و آزاده‌ای که عَلَم صلابت و حیا را همواره برافراشته است ایفای نقش می‌کند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: استکبار جهانی باید بداند زن مسلمان ایرانی در لبیک به فرمان مقتدا و رهبر خویش پرچم پرافتخار عزت حسینی و عظمت زینبی را بر زمین نمی‌گذارد و تمام مساعی خود را به کار می‌گیرد تا در ایفای نقش‌های چندگانه خانواده و اجتماعی در میراث‌داری حرکت عظیم فاطمی و زینبی سربلند باشد.

مجتهدزاده تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمودند امروز باید خانم‌ها وظایف اجتماعی خودشان را در کنار وظایف دینی‌اشان عمل کنند و عفت عمومی را حفظ کنند و روی آن عفت عمومی کارهای اجتماعی و سیاسی انجام دهند.

وی به رهنمود ارزشمند رهبر عظیم‌الشأن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه فکر رشد زنان از لحاظ معنایی و اخلاقی باید یک فکر رایج در میان خود زنان باشد و بانوان باید بیشتر به این مسأله بیاندیشند اشاره کرد و گفت: نگرش‌های عمیق مقام معظم رهبری امید دوباره‌ای را در قلب و جان زنان مسلمان ایجاد کرده است و زنان به عنوان مربیان اصلی جامعه نقش مهمی در تعمیق باورهای دینی بر عهده دارند.

وی ادامه داد: دشمن امروز از یک سو ناجوانمردانه کاری را می‌کند که در غزه شاهد آن هستیم و از سوی دیگر حیثیت و اصالت زن مسلمان را با رنگ و لعاب‌های تجدد و ترقی نشانه رفته است اما دنیا بداند که ما در آغاز راه دیگری هستیم که مرزهای روشن تعالی و مهرورزی را با الهام از فرهنگ ناب فاطمی و زینبی در انقلاب و دوران دفاع مقدس پیموده‌ایم و همچنان تلاش می‌کنیم تا تاریخ عظمت زن ایرانی همچون همیشه تابناک و الهام‌بخش باقی بماند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها