امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124197
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز (جمعه) طی گزارشی از جاسوسی نهادهای اطلاعاتی انگلیس بر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز (جمعه) طی گزارشی از جاسوسی نهادهای اطلاعاتی انگلیس بر وکلا و موکلان مرتبط با پرونده‌های ویژه امنیتی خبر داد.

بر اساس این گزارش، نهادهای اطلاعاتی انگلیس ( ام آی _5 و ام آی _6) به طور روزانه ارتباطات‌های موجود بین وکلا و موکلان خود در پرونده‌های حساس امنیتی را رصد می‌کنند.

دادگاه رسیدگی به جرایم نقض حریم خصوصی انگلیس با بیان این خبر اظهار دشت که دستگاه های اطلاعاتی انگلیس به طور غیرقانونی از پرونده های امنیتی حساسی که خود در آن‌ها دخیل هستند، بهره برداری می‌کنند. این در حالی است که هرگونه ارتباط بین وکیل و موکل بر اساس قوانین انگلیس مجاز می‌باشد.

گاردین در خاتمه نوشت: این موضع به دنبال دستگیری 2 لیبیایی طی عملیات مشترک ام‌آی _6 و سیا و فرستادن مجدد آن‌ها به لیبی در زمان حکومت «معمر قذافی» در سال 2004 و افشای اخیر این مسئله از سوی آن‌ها  آشکار شد.

«عبدال حکیم بلحاج » و «سامی السعدی» 2 لیبیایی بودند که طی عملیات مشترک از سوی ام‌آی _6 و سیا به همراه خانواده‌هایشان ربوده شدند. هم اکنون بلحاج این اجازه را یافته است تا دولت انگلیس را به خاطر این بدرفتاری مورد تعقیب قانونی قرار دهد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها