امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124200
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، سازمان پیمان امنیت جمعی تلاش‌ در جهت برای برقراری تماس و گفت‌وگو با پیمان ناتو را متوقف کرد. دبیر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، سازمان پیمان امنیت جمعی تلاش‌ در جهت برای برقراری تماس و گفت‌وگو با پیمان ناتو را متوقف کرد.

دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی دلیل اتخاذ این تصمیم را «رفتار خصمانه پیمان ناتو علیه روسیه و سازمان پیمان جمعی» عنوان کرد.

«نیکولای باردیوژا» این تصمیم را ضمن سخنرانی در مجمع پارلمانی این سازمان اعلام و همزمان خبر داد: توسعه بیشتر همکاری‌ها با سازمان امنیت و همکاری اروپا، سازمان همکاری‌های «شانگهای» چین، ایران، کشورهای آمریکا لاتین و حوزه دریای «کارائیب» در دستور کار قرار دارد.

دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی با تأکید بر اینکه کشورهای غربی همواره در پی بی‌ثباتی اوضاع سیاسی کشورهای عضو سازمان هستند، تصریح کرد: دلیل روشن این امر، افزایش نامتناسب تعداد کارکنان سفارتخانه‌های غربی و قبل از همه آمریکا و همچنین فعال شدن سازمان‌های غیردولتی ضمن دریافت کمک‌‌های مالی غرب در این کشورها است.

به نقل از بخش مطبوعاتی سازمان پیمان امنیت جمعی، باردیوژا در ادامه این سخنان یادآور شد: چند سال قبل از تغییر قدرت در اوکراین، تعداد کارکنان سفارت آمریکا در کی‌یف تا سقف 1500 نفر افزایش داده شد.

دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی وجود و گسترش کانون‌های اصلی اختلاف در فضای این سازمان را عمدتاً به تأثیر عوامل خارجی مربوط دانست.

وی با توجه به خروج نیروهای ائتلاف از افغانستان گفت: سازمان پیمان امنیت جمعی قصد افزایش واحدهای نظامی روسیه در کشورهای آسیای مرکزی را ندارد.

سازمان پیمان امنیت جمعی در 15 می سال 1992 ایجاد شد و روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان عضو آن می‌باشند.

روسیه در چارچوب این سازمان در تاجیکستان و قرقیزستان پایگاه نظامی ایجاد کرده که تعداد نظامیان آن به بیش از 7 هزار نفر می‌رسد.

انتهای پیام/ز
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها