امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124205
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جورج دابلیو بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس گفته است که ناباوری

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جورج دابلیو بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس گفته است که ناباوری دیکتاتور سابق عراق نسبت به احتمال اقدام نظامی آمریکا، وی را متعجب کرده است.

هنوز جزئیات بیشتری از این گفت‌وگوی خبری منتشر نشده و بر اساس اعلام شبکه سی‌بی‌اس‌نیوز، مشروح گفت‌وگو با این سیاستمدار سابق آمریکایی، روز یکشنبه (پس‌فردا) پخش خواهد شد. این اولین حضور «بوش پسر» در رسانه پس از مدت‌های مدید است.

سازمان ملل متحد در زمان زمامداری «صدام حسین» در عراق به دنبال سلاح اتمی بود؛ بازرسان این سازمان هیچ‌گاه نتوانستند این تسلیحات را پیدا کنند.

در سال 2003 ارتش‌آمریکا هم به بهانه یافتن همین تسلیحات به عراق حمله کرد ولی تاکنون پنتاگون هم نتوانسته این تسلیحات را بیاید.

سلاح‌های شیمیایی هم در دسته‌بندی نظامی جزء تسلیحات کشتار جمعی محسوب می‌شوند و صدام در جنگ 8 ساله با همسایه شرقی خود یعنی ایران، از این تسلیحات استفاده کرد.

عراق در آن زمان تکنولوژی لازم برای تولید این تسلیحات را نداشت و تحقیقات بعدی نشان داد که کشورهای غربی و به خصوص آلمان در ارسال محموله‌های مواد شیمیایی دارای کاربرد در بمب‌های شیمیایی، دست داشته‌اند.

آمار مختلف و بسیار متفاوتی از تلفات غیرنظامیان عراقی از سال 2003 تاکنون در دسترس است ولی بر اساس آمار «پروژه شمارس اجساد عراقی»، از فروردین 1382 تا فروردین 1392 یعنی پیش از حمله داعش به این کشور، بیش از 286 هزار شهروند غیرنظامی در این کشور کشته شده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها