امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124207
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری آسوشیتدپرس ساعتی پس از انتشار گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری آسوشیتدپرس ساعتی پس از انتشار گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران نوشت که این گزارش، امیدها برای حصول کامل توافق هسته‌ای تا سوم آذر را از بین برد.
در گزارش امروز آژانس مدعی شده بود که ایران از بازرسی‌ درخصوص ادعاهای ساخت سلاح هسته‌ای در خاک این کشور، جلوگیری کرده است و آسوشیتدپرس نوشته که همین نکته، امیدها برای رسیدن به توافق کامل میان ایران و 1+5 تا 24 نوامبر (3 آذر) را از بین می‌برد.
این خبرگزاری می‌گوید که نسخه‌ای از یکی از گزارش‌های محرمانه آژانس را در اختیار دارد که در آن نوشته «ایران هیچ توضیحی به آژانس ارائه نداده که بتوان بر مبنای آن، مسائل عملی مهم باقی مانده را شفاف‌سازی نمود.»
دیپلمات‌های بی‌نام پیش از این گفته‌ بودند که در صورت توافق بر سر محدود شدن برنامه غنی‌سازی اورانیوم ایران، «آمریکا تمایل خواهد داشت که بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برنامه هسته‌ای این کشور را تمدید کند.»
در جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برنامه هسته‌ای ایران، این نهاد ادعا کرده که ایران 4 نوبت از اعطای ویزا به یکی از بازرسان آژانس امتناع کرده است.
در این گزارش، آژانس تأیید کرده که ایرانیان با عمل به تعهدات خود، تمامی ذخائر اورانیوم 20 درصد خود را به اکسید تبدیل کرده‌اند ولی ایران « در عین حال اقدام عملی تازه‌ای نیز به عنوان گام بعدی چارچوب همکاری، پیشنهاد نکرده است.

مذاکرات ایران و 1+5 سال گذشته به امضای توافق مشهور ژنو منجر شد، توافقی که مهلتی شش ماهه مهلت برای رسیدن به توافق جامع تعیین کرده بود.

با نرسیدن به توافق در این شش ماه و با درنظر گرفتن نزدیک شدن مواضع طرفین بر اثر مذاکرات جدی و مستمر، 4 ماه دیگر نیز به این ضرب‌الاجل افزوده شده.

ضرب الاجل 4 ماهه روز 24 نوامبر (3 آذر ماه) به انتها می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها