امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124214
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال «لیوید آستین» فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا روز گذشته (پنجشنبه)

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال «لیوید آستین» فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا روز گذشته (پنجشنبه) طی سخنانی در اندیشکده شورای آتلانتیک در پاسخ به سئوال یک خبرنگار در زمینه میزان هماهنگی نیروهای آمریکایی برای جلوگیری از کشته شدن سهوی مشاوران نظامی ایران در عراق تاکید کرد که در این زمینه هماهنگی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری  «المانیتور » آستین در ادامه سخنان خود در زمینه ایران گفت: «ما امیدوار به توافق هسته‌ای با ایران هستیم و البته معین نیست که ادامه این ماجرا به کجا خواهد انجامید. پس ضرورت دارد که ما خود را برای رویدادهای متعاقب آمده کنیم.»

این فرمانده آمریکایی همچنین درباره نگرانی واشنگتن از حضور ایران در خاورمیانه گفت: «روابط ما با ایران همچنان چالش‌برانگیز است.»

لیوید آستین همچنین در مورد ائتلاف موسوم به ضد تروریستی در خاورمیانه، گفت: «جنگ با تروریست‌های داعش چندین سال طول خواهد کشید و ماندن کشورهای عضو ائتلاف به خود کشورها و اولویت آن‌ها مربوط است.»

آستین هدف ائتلاف را نه تنها غلبه بر داعش بلکه تغییر اوضاع در عراق و سوریه ذکر کرد تا بار دیگر تروریست‌ها نتوانند به این کشورها باز گردند. رئیس ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در ادامه مقصد فروش نیمی از سلاح‌های آمریکایی را کشورهای خاورمیانه و هم پیمان آمریکا ذکر کرد.

این مقام بلندپایه ارتش آمریکا در اشاره به اوضاع یمن نیز گفت: «در یمن خطر از دست دادن متحد آمریکا وجود دارد و "عبد ربه منصور هادی" رئیس‌جمهور یمن تحت فشار قرار دارد و هنگامی که در یکی از کشورهای خاورمیانه اوضاع در مسیر خود قرار نمی‌گیرد، بر تمامی منطقه و جهان تأثیر می‌گذارد. »

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها