امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124216
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رادیو صدای روسیه، «استفان دیمستورا» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رادیو صدای روسیه، «استفان دیمستورا» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه برای برگزاری مذاکرات به دمشق سفر خواهد کرد و مسئله ایجاد یک «منطقه صلح» در شهر حلب را مورد بحث قرار خواهد داد.

روز جمعه روزنامه الوطن هم در این زمینه گزارش داد که دیپلمات ایتالیایی روز شنبه وارد پایتخت سوریه خواهد شد و برای سه روز در آنجا خواهد ماند. این دومین سفر دیمستورا به دمشق است. او به عنوان فرستاده سازمان ملل در امور سوریه به جای اخضر ابراهیمی منصوب شد.

در اواسط ماه سپتامبر نخستین مذاکرات بین دیمستورا و مقامات سوریه و مخالفان دولت برگزار شد.

وی در حال حاضر در دوحه اقامت دارد و با چند تن از نمایندگان اپوزیسیون طرفدار غرب و ائتلاف ملی نیروهای انقلابی سوریه ملاقات می کند. دیمستورا پیشنهاد کرد که برای مناطق عاری از عملیات جنگی ایجاد شود. به نظر وی، این اقدام به رساندن کمک های انسان دوستانه به مردم غیر نظامی در پایتخت شمالی سوریه مساعدت خواهد کرد. دمشق از پیشنهادهای نماینده ویژه استقبال کرد اما بیانیه های رسمی را در مورد این موضوع اعلام نشده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها