امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124217
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «جنیفر ساکی» امروز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت که نمی تواند خبر ورود تانک‌های روسی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانم «جنیفر ساکی» امروز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت که نمی تواند خبر ورود تانک‌های روسی به خاک اوکراین را به صورت مستقل تأیید کند.
این موضع‌گیری پس از آن اتخاذ شد که مقامات اوکراین امروز مدعی شدند که ستونی از ده‌ها تانک و توپ هویتزر به علاوه چند کایمون حامل سربازان روس، امروز به صور تغیرقانونی از مرز اوکراین رد شده و به سمت استان بحران‌زده لوهانسک در حرکت‌اند.
وی البته گفت که دیروز گزارش هایی به مقامات آمریکایی رسیده که نشان‌دهنده تجمع تانک و خودروهای زرهی در عمق 25 کیلومتری خاک روسیه و نزدیک مرز اوکراین بوده است.
خانم سخنگو به سخنان امروز مقامات اوکراین هم اشاره کرد و گفت بر اساس سخنان امروز مقامات کی‌یف، تانک‌های «تی-64» و سامانه‌های توپخانه‌ای ارتش روسیه، به عمق خاک اوکراین نفوذ کرده‌اند.
«جنیفر ساکی» گفت که در صورت تأیید این خبر، ایالات متحده حمله به خاک اوکراین را محکوم خواهد کرد.
وی همچنین گفت که به فرض ورود نیروها و تجهیزات نظامیان روسیه به داخل خاک اوکراین، نیروها و تسلیحات میبایست از اوکراین عقب کشیده شود، تمامیت ارضی این کشور حفظ شود و مرزهای اوکراین و روسیه توسط ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا مورد نظارت قرار گیرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار