امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124223
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت علی عبدالله صالح رئیس جمهور برکنار شده یمن و دو نفر از اعضای جماعت ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت علی عبدالله صالح رئیس جمهور برکنار شده یمن و دو نفر از اعضای جماعت انصارالله را به دلیل مانع تراشی در روند سیاسی این کشور تحریم کرد.

از ماه اکتبر گذشته و در پی دستیابی انقلابیون یمن به پیروزی‌های جدید در مبارزه با القاعده و داعش در برخی استانهای یمنی و جلوگیری آنها از مصادره مجدد انقلابشان، اقدام علیه رهبر انصارالله و اتهام‌زنی به او و سایر رهبران این جنبش مبنی بر همدست شدن با «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن پس از انقلاب 2011، از سوی صنعا و متحدان آمریکایی و اروپایی‌اش کلید خورد.

رئیس‌جمهور یمن که تا پیش از این سکوت کرده بود و با سکوتش اعلام کرده بود که با اقدامات انصارالله و انقلابیون در استان‌های مختلف یمن برای مهار هرگونه هرج و مرج احتمالی پس از انقلاب، هماهنگ است به ناگاه در اکتبر گذشته خواستار تحریم و مجازات 5 شخصیتی که به زعم او مانع روند سازش در یمن هستند، شد و این درخواست را از طریق «جمال بنعمر» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن به شورای امنیت برد. اسامی این 5 نفر عبارت بودند از «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله، «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور برکنار شده یمن، «احمد» پسر ارشد او،«عبدالخالق الحوثی» و «ابوعلی الحاکم». اما در نشست 12 اکتبر اعضای دایمی شورای امنیت که با حضور نمایندگان آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه برگزار شد، این درخواست با مخالفت شدید روسیه و چین همراه شد.

اما در این میان آمریکا همچنان خواستار اعمال تحریم علیه 3 شخصیت بود به طوری که از سه‌شنبه هفته گذشته یک کمیته از شورای امنیت مسئله اعمال تحریم‌ احتمالی علیه عبدالملک الحوثی، ابوعلی الحاکم معروف به «عبدالله الحکیم» از  رهبران انصارالله و علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن که از سال 1990 تا 2012 رئیس جمهور یمن بوده است را پی‌گیری کرد.

این تحریم‌ها در شرایطی وضع شد که شب گذشته پس از هفته‌ها کشمکش سرانجام کابینه یمن تشکیل و اعضای آن اعلام شد.
  
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها