امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124234
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
علی فریدونی مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن ...

علی فریدونی مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن بیان اینکه چند روزی که به این دفتر آمده‌ام و مراسم معارفه‌ای با همکاران را داشتم به شرح وظایف خود اشاره کرد و گفت: شرح وظایف دفتر مجامع بسیار گسترده است، اما باید عنوان کرد که کارهای فرهنگی به یکدیگر پیوسته هستند، با همکارانم آشنا شدم و دیدم که به حوزه‌های کاری اشراف کامل دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه اموری که تا به امروز انجام می‌پذیرفته باید با قوت ادامه یابد تصریح کرد: اموری که تاکنون انجام می‌شده باید با قوت پیگیری شود ضمن اینکه برخی کارها با رکود همراه بوده که شرایط جدیدی حاکم خواهد شد. رابطه‌ها را تقویت خواهیم کرد و در حوزه اقوام و مذاهب، نشر بین‌الملل موضوعات را یکپارچه پیگیری می کنیم چرا که برنامه‌ریزی گسترده‌ای داریم.

فریدونی در ادامه ضمن بیان این مطلب تعصب بنده و همکارانم به شرح وظایف و مسئولیت‌های تعریف شده سبب پیگیری امور است، در پاسخ به اینکه از رکود در برخی موارد صحبت کردید منظورتان کدام بخش‌هاست، عنوان کرد: برخی شرح وظایف به علتی در جای دیگری متمرکز شده است پیرامون جایزه جهانی دیدگاهی وجود دارد که باعث شد محسن جوادی به عنوان دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال معرفی شود. اما ارتباط این بخش با دفتر مجامع اقتضا می‌کند با آقای صالحی معاون فرهنگی صحبت‌هایی شود چرا که این جایزه با مجامع ارتباط تنگاتنگی دارد.

مدیر کل دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی متذکر شد: در شرح وظایف ما بحث، ادیان و مذاهب، جشنواره‌های ملی و بین المللی، دیده شده که با برنامه‌ریزی خاص پیش خواهیم برد.

وی در پاسخ به اینکه قرار است با آقای صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد پیرامون دبیر جایزه جهانی تعامل خواهیم داشت، افزود: با آقای صالحی صحبت خواهم کرد چرا که نیروهای با تجربه‌ای در دفتر مستقر هستند اما تعامل با آقای صالحی مهم است، ممکن است دبیر را معرفی کنند اما شرح وظایف می‌تواند در چارچوب دفتر مجامع باشد.

بر اساس گزارش فارس، هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی حکمی «علی فریدونی» را به سمت مدیر کل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی منصوب کرد.

علی فریدونی فارغ التحصیل دکتری علوم سیاسی از دانشگاه تهران و دارای تحصیلات حوزوی تا سطح خارج از حوزه علمیه قم است. وی که از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بوده است، سابقه حضور در سمت معاونت مطبوعاتی و تبلیغات و همچنین عضویت در شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را نیز در کارنامه خود دارد.

فریدونی در حوزه آموزش عالی نیز سابقه تدریس در دانشگاه هایی چون؛ دانشگاه های شهید چمران و علوم پزشکی اهواز به همراه دانشگاه های سراسری و پیام نور کاشان را داشته است. وی  همچنین در حوزه نشر چندین کتاب از جمله؛ اندیشه سیاسی اخوان الصفا، اندیشه سیاسی ابوالحسن عامری، گفتمان سیاسی در اندیشه علوی و... را به رشته تحریر درآورده و در سال 1383 نیز به عنوان پژوهشگر نمونه استان قم انتخاب شده است.

پیش از او در مدت بیش از یک دهه محمدرضا وصفی مدیر کل بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها