امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124242
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه فرهنگی هنری منتظران منجی در راستای بالا بردن سطح و سبک عزاداری‌هایی که برای ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه فرهنگی هنری منتظران منجی در راستای بالا بردن سطح و سبک عزاداری‌هایی که برای حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام انجام می‌شود در نظر دارد تا به سهم خود، نگاه شورمندانه و شعور مدار را در عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) و در میان عزاداران حسینی در ایران و سراسر جهان تعمیق بخشد و یاوری منتقم خون حسین را از دریچه سوگواری برای سید و سالار شهیدان دنبال کند.

در این راستا از سوی مؤسسه فرهنگی هنری منتظران منجی طرحی با عنوان «عزادار حقیقی» و با شعار «تلاش برای تغییر جهت‌گیری و فرهنگ عزاداری‌ها با اقامه عزا برای سیدالشهدا علیه السلام به یاد منتقم او، امام زمان علیه السلام» در ایام محرم و صفر تدارک دیده شده است. 
مهمترین نکته‌ای که می‌توان از برگزاری مسابقه عزادار حقیقی به دست آورد این است با توجه به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است»، ثمره این همه عزاداری چیست و تا چه میزان دغدغه یار و یاور امام زمان(عج) بودن در افراد مختلف به وجود آمده و چقدر در تغییر و شکل  دادن سبک زندگی افراد به این سمت و سو موفق بوده است چرا که اغلب افراد در مرحله اول و دوم عزاداری‌ها باقی‌ می‌مانند و به مرحله سوم نمی‌رسند اما در نهایت می‌توان کاری انجام داد که یارانی برای حضرت مهدی(عج) تربیت کرد.

از این رو مؤسسه فرهنگی منتظران منجی، گاه‌نامه‌ای را تهیه کرده است که علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه باید ابتدا این جزوه را مطالعه کنند. مهمترین سرفصل‌هایی که در این گاه‌نامه آمده است عبارتند از:

- مراتب عزاداری 

- آفات عزاداری

- رابطه یا نسبت‌های موجود بین مصیبت عظیم و اعظم

- وظیفه ما در قبال مصیبت اعظم

- مجالس عزداری

- خطر نداشتن روح جهاد

- پیوند عزادار حقیقیبا منتقم خون حسین

- هشدار به خواص و مسئولان نظام

- ظهور امام زمان علیه‌السلام، پایان همیشگی و قطعی مطیبت اعظم و آغاز حاکمیت متخصصان معصوم بر جهان

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند متن و سؤالات مسابقه را در ذیل دریافت کنند.

گاه‌نامه عزادار حقیقی گاه‌نامه عزادار حقیقی 

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها