امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124252
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، دومین جشنواره قرآنی «گناهان زبانی»، به صورت منطقه‌ای ویژه استان‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، دومین جشنواره قرآنی «گناهان زبانی»، به صورت منطقه‌ای ویژه استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، اردبیل، همدان، کردستان، قزوین، قم، البرز، گیلان، تهران و زنجان با موضوع گناهان زبانی از دیدگاه قرآن و احادیث برگزار شد.

این جشنواره در بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی، هنرهای تصویری و شعر طنز برگزار شد و آشنایی هر چه بیشتر هنرمندان با ابعاد گوناگون ادبی و هنری قرآن و معرفی بیشتر قرآن به عنوان الگوی اعتقادی، فکری و زیبایی‌شناسی به عنوان پشتوانه غنی هنرهای ایرانی از دیگر اهداف مهم این جشنواره است.

براساس اعلام هیئت داوران در بخش هنرهای تجسمی، آثار کاریکاتور رسیده از امین فامیل باغستانی و فرشته حسنی برگزیده شده و این افراد به عنوان نفرات اول و دوم جشنواره شناخته شدند.

در بخش آثار فیلم 100 ثانیه‌ای ارسال شده نیز فیلم «سفید مثل یک روز برفی» ساخته مجتبی حیدری و جبار اجاقلو حائز رتبه دوم شد.

در بخش داستانک‌های ارسال شده نیز از بین 56 اثر ارسالی از 26 نفر، پنج اثر شایسته تقدیر شدند که مریم بیات تبار با اثر «سهمیه» رتبه دوم، ام‌البنین عمرانی با اثر «سال‌های دلواپسی» سوم مشترک را با شعبانی به خاطر اثر «وصیت‌نامه» از آن خود کردند، همچنین محمد‌رضا پستک با اثر «غیبت» و فاطمه کابینی مشترکاً شایسته تقدیر اعلام شدند.

در زمینه کیفیت اثر ارسالی مانند رعایت عناصر داستانی، پرهیز از تکرار عناصر و کهنگی در انتخاب موضوع نیز هیچ اثری حائز رتبه اول شناخته نشد.

برگزیدگان بخش شعر جشنواره به ترتیب عبارتند از علی سلیمانی از استان همدان و علی رجب‌علیزاده از کاشان با ارائه آثار در مذمت زیاده‌گویی بستگان درجه دو و بهتان. این دو نفر در این جشنواره به صورت مشترک دوم شدند.

لازم به یادآوری است کسب عناوین این جشنواره براساس کیفیت آثار ارسالی بوده و بدین جهت در برخی از رشته‌ها رتبه‌بندی و احراز شرایط آن کسب نشد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها