امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124258
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به اینکه بیش از یازده دوره از برپایی همایش «سوختگان وصل» می‌گذرد اما ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به اینکه بیش از یازده دوره از برپایی همایش «سوختگان وصل» می‌گذرد اما همچنان شاهد عدم چاپ کتاب‌های این همایش طی سال‌های گذشته تاکنون هستیم به همین منظور به سراغ سعید حدادیان، دبیر این همایش رفته و با وی درباره عدم چاپ این آثار به گفت‌وگو نشستیم که در ذیل از خاطرتان می‌گذرد:

* با مشکل کمبود بودجه مواجه هستیم

آقای حدادیان شنیده شده که 20 عنوان کتاب حاصل همایش «سوختگان وصل» است اما تاکنون این آثار به چاپ نرسیده‌اند، دلیل آن چیست؟

یکی دو سالی است که یکی از مشکلات ما، کمبود بودجه است یعنی کارهای ما آماده است؛ به گونه‌ای دیگر آثار یازده دوره گذشته همایش «سوختگان وصل» که حدود 20 جلد کتاب بوده، آماده و ماکت‌های آن نیز تهیه شده است و تنها معطل بودجه است که منتشر شود.

* توجه به آثار نوقلمان نوجوان و جوان در چاپ کتاب‌های همایش «سوختگان وصل»

مضمون این کتاب‌ها چیست آیا فقط به حوزه «شعر» مربوط می‌شود؟

این آثار، شعرها و داستان‌هایی است که در هر دوره در حد کتاب، انتخاب شده‌اند. که در بین این آثار، یکسری آثار انتخابی و یکسری دیگر از جزو آثار  تشویقی هستند. اینها آثار شرکت‌کننده‌هایی است که داوران صلاح دانستند آنها را منتشر کنند. حتماً اغماض صورت گرفته است چون برخی از آنها شعرهای نوجوان و شعر تازه جوان ما است. ما از آنها توقع نداریم شعرهایشان هم‌سنگ و هم طراز شاعرانی باشد که 30 سالگی را رد کرده‌اند. به همین منظور با این نگاه، این کتاب‌ها چاپ می‌شوند، البته شعرها و داستان‌های خوب در این کتاب‌ها فراوان به چشم می‌خورد.

*«سوختگان وصل» برای دوم و سوم خردادی‌ها نیست

به وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی و معاونت امور فرهنگی برای چاپ این کتاب‌ها مراجعه کرده‌اید؟

یک وقت دیدار از وزیر ارشاد درخواست داشتیم که هیچ خبری نشده است. من دانشگاه تهرانم، و این دانشگاه تهران نماد آکادمیک انقلاب اسلامی ایران است. وقتی دانشگاه تهران همچین کاری را دارد و با وزارت ارشاد تماس می‌گیریم و وقت می‌خواهیم، به ما وقت داده نمی‌شود.

سوختگان وصل برنامه‌ای نبوده که شما بگوئید که برای سوم خردادی‌هاست و دوم خردادی‌ها نیامدند، اصلاً اینگونه نبوده است بلکه همواره جریان‌های مختلف فکری سر دفاع مقدس با همفکری شرکت کردند که می‌توانید گذشته ما را نیز نگاه کنید.

چیزی نبوده که بخواهیم ما دست‌خوش گرایشات سیاسی‌اش کنیم. به خاطر اینکه این دفاع مقدس اگر خالصانه به طرفش بروید، ناخالصی‌های جریان‌های مختلف فکری را مورد سوهان زدن قرار می‌دهد و از ناخالصی حدالمقدور نجات می‌دهد.

بر اساس این گزارش، دوازدهمین همایش ادبی «دلسوختگان وصل» به احتمال زیاد تا پایان بهمن سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار