امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124259
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، روز گذشته نتایج بزرگترین مسابقه ادبی فرانسه با نام «گنکور» با موفقیت «لیدی سالوایر» اعلام شد. بنابر این گزارش، این ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، روز گذشته نتایج بزرگترین مسابقه ادبی فرانسه با نام «گنکور» با موفقیت «لیدی سالوایر» اعلام شد.

بنابر این گزارش، این رمان‌نویس فرانسوی در کتاب «گریه نکن» خود داستان خود و مادرش را در دوران جنگ داخلی اسپانیا و قیام علیه رژیم فرانکو را روایت کرده است.

روایتی از یکی از خونین‌ترین دوران تاریخ اسپانیا در قرن گذشته میلادی که بین سال‌های 1936 تا 1939 رخ داد و در جریان آن یک میلیون نفر در این کشور کشته شدند.

بنابر این گزارش، «لیدی سالوایر» متولد سال 1948 در جنوب فرانسه و منطقه متعلق به پناهندگان جمهوری‌خواه اسپانیایی است؛ وی در تولوز فرانسه پزشکی خوانده و به عنوان یک روان‌پزشک فعالیت می‌کند.

سالوایر پیش از این جایزه ادبی هرمس و جایزه ادبی موسوم به دسامبر را در سال 2011 کسب کرده بود.

به گزارش فارس، جایزه‌ گنکور در سال 1903 توسط ژول و ادمون گنکور راه‌اندازی شد؛ این جایزه توسط آکادمی گنکور به «بهترین و خلاقانه‌ترین اثر ادبی سال» اعطا می‌شود.

این آکادمی هر ساله 4 جایزه در بخش‌های رمانی اولی، داستان کوتاه، شعر و بیوگرافی اعطا می‌کند و پیش از این مارسل پروست، سیمون دوبوآر و پاتریک مودیانو این جایزه را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها