امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124267
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه بین المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه بین المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس بیانیه‌ای منتشر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی سالهای متمادی است که سیاست مخرب وگسترده ای را علیه  فلسطینی ها آغاز کرده و با بازداشت، قتل و شکنجه جوانان مبارز، زنان ، کودکان و نوجوانان به بهانه های پوچ و واهی، آنان را در ورطه خطر جدی قرار داده است. این رژیم جعلی  با الگو قراردادن اقدامات اشغالگرانه خود در حرم ابراهیمى و در شهر الخلیل تلاش دارد با تقسیم مسجد الاقصى بار دیگر بر خلاف تمام قوانین بین المللى سیاستهاى اشغالگرانه خود را ادامه داده و به خیال خام خود بر روى زمین واقعیتهاى موجود را تثبیت نماید اما مسلمانان فلسطینى با قیام خود علیه این اقدامات آنان را ناکام خواهند گذارد.

این بیانیه می‌افزاید: اقدامات گسترده نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع  فلسطین، بار دیگر جنگ طلبی و تجاوزگری در سیاست این رژیم را به جهانیان ثابت نمود. طی سال های اخیر، مدام این رژیم در پی افروختن آتش جنگ در منطقه بوده و اینک با تجاوز به حریم مسجد الاقصى، جنایتی بین‏‌المللی را رقم زده است.

این اقدامات مغایر موازین بین المللی و ناقض حقوق غیرنظامیان ومناطق اشغال شده است. بر اساس کنوانسیون های 1949 ژنو، این اقدامات، به منزله جنایت جنگی محسوب می‏شود و جامعه بین‏‌المللی باید ضمن محکوم نمودن این اقدامات، در زمینه تضمین رعایت و حسن اجرای این موازین عام، تدابیر قضائی و اجرائی مقتضی را به عمل آورد.

این بیانیه تصریح می‌کند: دبیرخانه اتحادیه بین المللى سازمانهاى غیردولتى حامی مردم فلسطین ضمن محکوم نمودن این جنایات، نقض فاحش و آشکار موازین انسانی و بشردوستانه بین‏‌المللی را که به منزله ارتکاب «جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت» هستند، مستلزم تعقیب و محاکمه بین‏‌المللی می‏‌داند و از مجامع بین‏المللی، سازمان های مردم نهاد و نخبگان جهانی تقاضا دارد ضمن تحکیم همبستگى با مردم مظلوم فلسطین اقدامات این رژیم جنایتکار را محکوم نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها