امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124292
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 30
سعید عسگری، دبیر شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره اقدامات دولت برای ارائه خدمات دندانپزشکی ...

سعید عسگری، دبیر شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره اقدامات دولت برای ارائه خدمات دندانپزشکی توسط بیمه‌های پایه تصریح کرد: هیات وزیران بهمن سال گذشته طرحی خدماتی مصوب کرد که مورد موافقت بیمه‌ها قرار گرفت که بر اساس آن فیشورسیلنت یعنی پرکردن شیارهای عمیق و باریک دندان‌ها برای کودکان زیر 14 سال در شمول خدمات بیمه‌ای قرار گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: قرار گرفتن فیشورسیلنت در شمول خدمات بیمه‌ها و مراکز خدماتی اقدامی بسیار مناسب است که بر اساس آن پوسیدگی دندان‌های کودکان کاهش می‌یابد زیرا در این کار شیار‌های عمیق و باریک دندان‌ها که توسط باریک‌ترین مسواک‌ها نیز تمیز نمی‌شوند و تجمع باقیمانده غذایی و میکروب‌های دهان در آن‌ها می‌تواند آغاز کننده پوسیدگی باشد با موادی به نام فیشورسیلنت مسدود می‌شوند.

عسگری خاطرنشان کرد: در مصوبه بهمن‌ 1392 هیئت وزیران فیشورسیلنت، ترمیم دندان‌های کودکان زیر 14 سال، فلورایدتراپی، جرم گیری، دندان عقل و آموزش اقدامات پیشگیری دندان مطرح شده است.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت تأکید کرد: برخی بیمه‌های پایه این کار را شروع کرده‌اند و ما از طریق وزرات‌ بهداشت پیگیر هستیم و خوشبختانه وزیر رفاه هم در این زمینه کاملاً مقید است و این مهم را از مجموعه تحت سرپرستی خود پیگیری می‌کنند. امیدواریم اراده قوی در این 2 وزارتخانه به ارائه خدمت در عرصه خدمت دندانپزشکی به مردم منجر شود.

وی تصریح کرد: بیمه‌ها پذیرفته‌اند تا خدمات را تحت پوشش قرار دهند زیرا زمانی که لیست خدماتی ارائه می‌شود به معنای پذیرش خدمات است و بیمه موظف است سرانه را برای تمام کشور ارائه کند. هم اکنون این خدمات در قالب بیمه روستایی ارائه می‌شود و اکنون اعتبار ارائه خدمات درمانی و پیشگیری برای کودکان مناطق روستایی هم آماده شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها