امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124310
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 15
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ...

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: هر زمان که به موعد مذاکرات ایران و 1+5 نزدیک می‌شویم، گزارشاتی از این دست از سوی آژانس منتشر می‌شود.

وی افزود: این رویکرد نشان می‌دهد که یوکیو آمانو مدیرکل آژانس، بیشتر از آنکه به مسائل فنی برنامه هسته‌ای ایران توجه کند، پرداختن به مسائل سیاسی را در دستور کار خود قرار داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه طی چند سال گذشته بیش از آنکه شاهد گزارش فنی باشیم، بیانیه آژانس درباره برنامه هسته‌ای کشورمان را ملاحظه کرده‌ایم و این گزارشات شبیه بیانیه است، اظهار داشت: این بیانیه‌ها تاثیری بر رفتار جمهوری اسلامی در مسیر رسیدن به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای نخواهد داشت و آمانو نمی‌تواند با این گزارش‌ها، پروژه فشار بر ایران را دنبال کند و امتیاز بگیرد.

آصفری با ذکر این نکته که بهتر است آمانو وارد این بازی‌ها نشده و به مسائل فنی بیشتر توجه کند، یادآور شد: آمانو طوری رفتار می‌کند که جایگاه آژانس را زیر سؤال می‌برد.

وی به آمانو توصیه کرد که موضع بی طرفانه داشته باشد تا کشورهای عضو آژانس اعتمادشان را از دست ندهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها