امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124339
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داود کشاورزیان معاون وزیر راه در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که حول محور ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داود کشاورزیان معاون وزیر راه در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که حول محور بررسی عملکرد 6 ماهه اول 93 و اتخاذ تصمیمات طرح زمستانی برگزار شده بود اظهار داشت: شاید یک دلیل کاهش تلفات جاده‌ای استفاده از دوربین سطح تخلف سرعت بود که از اوایل امسال آغاز شد و البته در مرداد و شهریور ماه فعال‌تر شدند و این اطلاع‌رسانی باعث شد که تفاوتی را در میزان حوادث و تلفات جاده‌ای شاهد باشیم.

معاون وزیر راه گفت: در 6 ماهه نخست امسال تخلفات سرعت غیرمجاز 9.3 درصد است که این عدد در 6 ماهه سال گذشته 12.5 درصد بوده است.

وی با بیان این مطلب که  استفاده از دوربین نقش جدی در کاهش تخلفات داشته است گفت: با پیمانکار مذاکراتی داشتیم تا بتوانیم راههای شریانی را به سیستم هوشمند مجهز کنیم و تعداد را به 2200 برسانیم در حالی که الان 400 دوربین فعال است و قرار است ظرف دو سال آینده 34 هزار کیلومتر را تحت پوشش قرار دهیم.

کشاورزیان با بیان این مطلب که یک دوره 8 ساله پیش‌بینی شده گفت: بالغ بر 900 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است که برای خرید، نگهداری و ... پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاد‌ه‌ای تصریح کرد: خوشبختانه امسال بودجه‌ها زودتر به استانها ابلاغ شد و در 7 ماهه نخست بالغ بر 6 میلیون و 650 تن روکش آسفالت در 8000 کیلومتر جاده‌های کشور انجام شد همچنین خط‌کشی، نصب علایم، تابلو، روشنایی و ... نیز انجام شده است.

معاون وزیر راه خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که با ارتقای ایمنی جاده‌ها بتوانیم سهم راه در حوادث و سوانح را به صفر برسانیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها