امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124343
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 17
مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در کمیسیون با حضور رئیس سازمان محیط زیست و استاندارد ملی و نمایندگانی از وزارت ...

مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در کمیسیون با حضور رئیس سازمان محیط زیست و استاندارد ملی و نمایندگانی از وزارت بهداشت و نفت و همچنین نمایندگانی از کمیسیون‌‌های انرژی و بهداشت مجلس در زمینه بنزین وارداتی و آلودگی بنزین داخلی بررسی‌هایی انجام شد و با توجه به مستندات و گزارشات وزارت نفت و کمیسیون انرژی نتیجه‌گیری‌ها و همچنین دستاوردها در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد کاهش آلودگی‌ها با حذف تولید بنزین داخلی از پتروشیمی‌ها و استاندارد بودن واردات این محصول منطبق بر یورو 4 افزود: چنین موضوعی صحت ندارد و مطابق گزارش وزارت نفت در تهران و سایر شهرستان‌ها بنزینی با استاندار یورو‌ 4 توزیع نشده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس بحث تقویت نفت و بنزین استحصالی از پتروشیمی را به ویژه پالایشگاه شازند اراک یادآور شد و گفت: این پالایشگاه باید مجهز به واحد «بنزن‌‌زدایی» باشد که مطابق اعلام رسمی وزارت بهداشت بالای یک درصد آلودگی در این زمینه 100 درصد سرطان‌زا است و زمانی که این پالایشگاه مجهز به واحد «بنزن‌زدایی» باشد روند کارها و سیاست‌گذاری‌ها به سمتی حرکت خواهد کرد تا زمینه برای حمایت از تولیدات داخلی از طریق پتروشیمی‌ها منطبق با استانداردهای جهانی بیش از گذشته فراهم آید که به نظر می‌رسد برخی از شایعات در مورد تولید بنزین سالم و استاندارد داخلی صحت نداشته باشد.

افضلی‌فرد در مورد بنزین وارداتی نیز بیان کرد: آنچه سازمان بازرسی کل کشور وزارت نفت و استاندارد اعلام کرده بنزین وارداتی از حداقل استانداردهای یورو‌ 4 برخوردار بوده و حتی در مواردی بنزین وارداتی نتوانسته شاخص تعریف شده یورو ‌2 را نیز به دست آورد که آزمایشگاه‌های خارجی نیز صحت این موضوع را تثبیت کرده‌اند.

وی با یادآوری اینکه مسئولیت اعلام درصد کیفیت و کنترل تولید این محصول بر عهده استاندارد ملی است و وزارت نفت نمی‌تواند در مورد کیفیت تولید بنزین نظری بدهد، گفت: باید سازمانی ثالث باشد تا این امر را تایید کند وگرنه تایید خود به خود  موضوع از طرف سازمان متولی عقلانی و منطقی به نظر نمی‌رسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود افزود: قرار است با حضور تمام دستگاه‌های مجری کمیسیون اصل 90 تمام گزارشات خود را تا 15 روز آینده جمع‌بندی کرده و در این زمینه ارائه کند اما آنچه که مشخص است یک اراده سازمان یافته برای تخریب تولید داخلی به ویژه در حوزه بنزین است که می‌تواند آثار زیانباری را به همراه داشته باشد.
انتهای پیام/62003/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها