امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124347
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 19
حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: آمریکایی‌ها چند مفهوم و ...

حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: آمریکایی‌ها چند مفهوم و واژه کلیدی مانند حقوق بشر، دموکراسی، کرامت انسانی و امثال آن دارند که آن‌ها ابزارهای بنیادی توسعه قدرت برای این کشور هستند، یعنی امریکا به این مفاهیم نگاه ابزاری دارد و از آن برای دستیابی به منافع خود استفاده می‌کند.

وی گفت: اگر در اسناد راهبردی آمریکا نگاه کنیم می‌بینیم واژه‌هایی که گفته شد مفاهیم بنیادی توسعه سیطره آمریکا هستند. آمریکا هیچ نگرانی بابت حقوق بشر و دموکراسی ندارد و از این مفاهیم فقط استفاده ابزاری می‌کند.

مرادی به برخورد دوگانه آمریکا با کشورها اشاره کرد و ادامه داد: آمریکایی‌ها در بسیاری از نقاط دنیا با کشورهایی که در آنها اصلا چیزی به نام انتخابات وجود ندارد ارتباطات راهبردی دارند و از آنها حمایت‌های راهبردی می‌کنند در صورتی که با برخی کشورها مانند ایران که در آنها انتخابات با حضور گسترده مردم برگزار می‌شود خصمانه برخورد می‌کنند. پس همانطور که مشخص است آمریکا از این‌گونه واژه‌ها استفاده ابزاری می‌کند.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: اگر در داخل آمریکا کمترین استقبال هم از انتخابات شود هیچ اهمیتی برای آنها ندارد زیرا جریان‌هایی که در این کشور قدرت دارند به نظر مردم اهمیتی نمی‌دهند و حتی احزاب را هم آنها اداره می‌کنند.

مرادی به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 و جریان سازی برخی گروه‌ها و رسانه‌ها در این بحث اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از افراد و جریان‌ها بحث هسته‌ای را آن قدر تقلیل می‌دهند و می‌خواهند دامنه فناوری هسته‌ای را کوچک، محدود و کمرنگ نشان دهند تا بگویند فناوری هسته‌ای نقشی در پیشرفت کشور ندارد در صورتی که شواهد علمی و تجربی چیز دیگری را می‌گوید. بحث هسته‌ای یکی از بخش‌های پیشرفت علم و فناوری تمام کشورها است.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید افزود: هیچ کشور و نیروی عاقلی که دور نمای پیشرفت را در دستور کار دارد، نخواهد گذاشت فناوری هسته‌ای از دسترش خارج شود و هرکسی این کار را انجام دهد به ملت و کشورش ظلم کرده‌ و آینده خود را در حوزه پیشرفت مسدود کرده‌است.

مرادی تاکید کرد: هرگونه توافقی که بخواهد مسیر پیشرفت هسته‌ای را دچار مشکلات جدی یا مسدود کند برای ملت، مجلس و دلسوزان نظام قابل قبول نیست. طبیعی است که اگر بخواهد چنین چیزی رخ دهد مجلس واکنش نشان دهد.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: همه دلسوزان به کشور و نظام باید در این مرحله توجه بیشتری به مسائل داشته باشند و  دقت خود را بیشتر کنند و همه تلاش خود را برای عدم مسدود شدن این پیشرفت به کار گیرند. ان‌شاءالله با پشتکار، همکاری، همدلی و هماهنگی مسئولان نظام راه پیشرفت هسته‌ای همیشه باز خواهد ماند و با سرعت بیشتری به راه خود ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها