امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124357
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب «لبیک یا حسین» امروز شنبه از ساعت 10 صبح در تالار گفت‌وگوی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب «لبیک یا حسین» امروز شنبه از ساعت 10 صبح در تالار گفت‌وگوی مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب «سرچشمه» با حضور سیدعبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله در ایران، غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان، مجتبی رحماندوست، مرتضی طلایی و حجج اسلام محمدرضا زائری، سیدهادی خسروشاهی، رضا غلامی و موسوی هوایی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام زائری مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه و مدیرمسئول نشریه خیمه عنوان کرد: در جنگ سی و سه روزه یک خبرنگار آمریکایی این عبارت را نوشت که وقتی در خیابان‌های ضاحیه قدم می‌زند، احساس می‌کند در قم راه می‌رود،‌ این گزارش خیلی بازخورد نداشت، اما نکته ظریفی را در بر داشت که ارتباط بین لبنان و انقلاب ایران و حزب الله را نشان می‌داد.

وی با بیان اینکه امروز ما بیش از هر زمانی دیگر محتاج این مرور و بررسی در ارتباط حزب الله لبنان و انقلاب اسلامی ایران هستیم، ‌افزود: با تأسف باید گفت که گاهی دیگران بیش از ما این حقیقت را مرور و شناسایی می‌کنند، حتی کلمات عاشورایی سیدحسن نصرالله که شاید نسخه حماسی و امروزی و بین المللی روایت عاشورا باشد.

حجت‌الاسلام زائری با تأکید بر اینکه مشاهده می‌شود، اهداف عاشورا این روزها گاه کمرنگ و شاعرانه،‌ عاطفی و در حد چشم و ابرو تنزل یافته است، اظهار داشت: این ادبیات قرار بوده شورانگیز،‌ حماسی باشد و جنگ فقر و غنا و تفاوت اسلام ناب و اسلام آمریکایی را مطرح کند و از عدالت بزرگی سخن بگوید که امروز ما با آن فاصله داریم، ما امروز نیازمند ادبیاتی هستیم که این ویژگی‌ها را در بر داشته باشد و در حد ادبیات نصرالله باشد.

وی ادامه داد: کسی که تجربه نکرده باشد سخت است حال و هوای عاشورا را بفهمد، امروز نقاط مختلف دنیا کسانی از ادیان و مذاهب گوناگون با ادبیات نصرالله از حسین بن علی(ع) می‌گویند او با ادبیات غیر مفصل برای مخاطب بین‌المللی از عاشورا در سال 2014 سخن می‌گوید که ادبیات انقلابی، پرتحرک و پرنشاط از عاشورا و محرم است.

زائری در پایان یادآور شد: انتشارات خیمه نیز مفتخر شده که نسخه فارسی گفتارهای عاشورایی سیدحسن نصرالله را برای نخستین بار منتشر کند.

به گزارش فارس، این کتاب شامل 15 سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مناسبت‌های مرتبط با واقعه عاشورا در سال‌های 1432 تا 1435 است که توسط سیدحسین مرکبی ترجمه شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها