امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124365
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 19
سودابه امینی از شعرای آیینی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به خاطره خود در ارتباط با برنامه‌های عزاداری

سودابه امینی از شعرای آیینی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به خاطره خود در ارتباط با برنامه‌های عزاداری عاشورا اشاره کرد و گفت: بردن دخترم به هیات‌های عزاداری و تکیه‌های سینه زنی و همراهی وی در این برنامه مذهبی، یکی از بهترین خاطرات من از عزاداری سیدالشهدا (ع) است.

امینی گفت: دخترم زمانی که کوچک‌تر بود علاقه بسیاری داشت که در زنجیرزنی‌ها شرکت داشته باشد که تا دو سه سال در این مراسم شرکت می‌کرد تا اینکه به سن بلوغ رسید و از این کار منع شد و همیشه این حسرت را داشت که بتواند در این مراسم مشارکت داشته باشد.

وی به تاثیر عزاداری‌ها اشاره کرد و گفت: از ساده‌ترین هیات‌ها و حسینیه‌ها همیشه بهترین و زیباترین نتیجه‌ها را گرفته‌ایم. نغمه‌های عاشورایی که در کودکی شنیدم امروز دستمایه اشعارم است، همچنین حضور در مراسم سوگواری سیدالشهدا (ع) نیز برای من برکاتی داشته که قابل بیان نیست و در قالب کلمات نمی‌گنجد.

این بانوی شاعر در پایان گفت: در ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) در تهران هستم و در تکیه‌ای که در کوچه و خیابان محل سکونت برپا می‌شود، شرکت می‌کنم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار