امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124369
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 34
به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز ترجمه‌ حوزه‌ی هنری علاوه بر ترجمه‌ی ادبیات انقلاب اسلامی، آموزش ترجمه را نیز در دستور کار خود قرار داده ...

به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز ترجمه‌ حوزه‌ی هنری علاوه بر ترجمه‌ی ادبیات انقلاب اسلامی، آموزش ترجمه را نیز در دستور کار خود قرار داده و قصد دارد با برپایی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پیوسته به تربیت مترجم بپردازد. در همین راستا، نخستین کارگاه آشنایی با مباحث ترجمه توسط این مرکز، آبان‌ماه امسال با حضور دکتر کورش صفوی برگزار خواهد شد.

در این کارگاه یک‌روزه که از ساعت 8:30 تا 12 روز پنج‌شنبه 22 آبان 1393 در حوزه‌ی هنری برگزار خواهد شد، دکتر کورش صفوی پیرامون مبانی معنا شناختی ترجمه و چیستی آن، و همچنین درباره‌ی بایدها و نبایدها در کار ترجمه، سخن خواهند گفت. فارغ‌التحصیلان زبان‌های مختلف، مترجمان و علاقه‌مندان به ترجمه می‌توانند تا ساعت 16 روز سه‌شنبه 20 آبان 1393 با شماره‌ی تلفن های 84172303 و 88893529 تماس بگیرند و برای شرکت در این کارگاه یک‌روزه ثبت نام کنند. ثبت نام در این کارگاه آموزشی، رایگان است و حضور در آن برای همه‌ی کسانی که از قبل ثبت نام کرده باشند، آزاد خواهد بود.

کورش صفوی، زاده‌ی 1335 زبان‌شناس و مترجم ایرانی، نایب‌رئیس انجمن زبان‌شناسی ایران و استاد دانشگاه علاّمه طباطبایی است که تا کنون مقالات، کتاب‌ها و پژوهش‌های متعدّدی در زمینه‌های معنی‌شناسی، نشانه‌شناسی، تاریخ زبان‌شناسی و رابطه‌ی زبان‌شناسی و ادبیات تألیف کرده‌ است. علاوه بر این، آثار علمی و ادبی بسیاری نیز به قلم ایشان ترجمه شده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار