امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124370
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «جرج جرداق» نویسنده و شاعر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «جرج جرداق» نویسنده و شاعر مسیحی اهل لبنان را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است؛
انا لله و انا الیه راجعون

لبنان با تمام طوائف و مذاهبش در سوگ نشست. در سوگ بزرگ مردی از تبار ادب و انصاف که قلمش در خدمت به فرهنگ و ادب انسانی اوج گرفت و گنجینه‌ای از شاهکارهای ادبی با مضامینی آسمانی برجا گذاشت.

جورج جرداق اسیر مرزهای جغرافیایی و طائفه ای نماند و با نوشیدن ار چشمه همیشه جوشان معارف مولی امیرالمومنین علیه السلام؛ برفراز آسمان ادبیات پرواز کرد و نوشته هایش به عنوان  میراثی جاودان در تمدن بشری درآمد. جورج جرداق چهره ماندگاری است که با آثارش در حافظه تاریخ همواره زنده خواهد ماند و لبنان و لبنانی ها حق دارند از داشتن چنین فرهیخته نادری که نماد آزادگی در علم و ادب بود به خود ببالند.

رحلت جورج جرداق ضایعه‌ای بزرگ نه فقط برای لبنان بلکه برای جامعه بشری است. درگذشت این معلم بزرگ ادب و معارف انسانی را به خانواده محترم آن فقید سعید و جامعه ادیبان و اهل قلم لبنان و جهان عرب تسلیت می‌گویم و برای او رضوان الهی را مسالت دارم.

علی جنتی « وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها