امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124376
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به اهمیت تربیت داوران قرآنی، سازمان دارالقرآن در سال جاری اقدام به

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با توجه به اهمیت تربیت داوران قرآنی، سازمان دارالقرآن در سال جاری اقدام به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن کرد تا از این طریق داوران توانمندی برای قضاوت مسابقات قرآنی تربیت کند.

ثبت‌نام در این طرح از روز چهارشنبه هفتم خردادماه آغاز شد و تا شنبه هفتم تیرماه ادامه داشت. در این مدت 695 نفر برای شرکت در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن اعلام آمادگی کردند.

این طرح در دو مرحله برنامه‌ریزی شد که مرحله نخست آن به صورت کتبی و تلاوت عملی در رشته‌های وقف و ابتداء، تجوید و حسن حفظ، 16 مردادماه در استان‌های مختلف کشور برگزار شد که پس از اعلام نتایج، 249 نفر از افراد یعنی 35 درصد از کل شرکت‌کنندگان با کسب حدنصاب نمره به مرحله دوم این طرح راه یافتند.

مرحله دوم این طرح 24 مهرماه برگزار شد که در این مرحله فیلم تلاوتی پخش شد و افراد به داوری تلاوت‌ها پرداختند که بر اساس پیش‌بینی مسئولان سازمان دارالقرآن، نتایج مرحله پایانی طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم اوایل دی‌ماه اعلام خواهد شد.

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما سعی داریم نتایج نخستین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم را پیش از موعد مقرر اعلام کنیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های حضوری برای افرادی که نتوانند حدنصاب نمره را کسب کنند، ادامه داد: افرادی که در سنجش پایانی نمره قابل قبولی کسب نکنند می‌توانند در دوره‌هایی که به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود، شرکت کنند.

ضرغام درباره مدرک داوری مسابقات قرآن پذیرفته‌شدگان، گفت: گواهینامه رسمی داوری در رشته حسن حفظ، پس از گذراندن دو دوره کارورزی داوری در طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان سازمان دارالقرآن و تأئید عملکرد آنها از سوی معاونت آموزش و پژوهش و دبیرخانه طرح به قبول‌شدگان اعطا می‌شود؛ گواهینامه داوری در سایر رشته‌ها نیز پس از قبولی در آزمون پایانی صادر خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار