امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124379
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دیدار رؤسای فرهنگستان‌های علوم ایرانی و قزاقستان با حضور رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم به دعوت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دیدار رؤسای فرهنگستان‌های علوم ایرانی و قزاقستان با حضور رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم به دعوت رایزنی فرهنگی ایران برای سخنرانی و شرکت در برنامه‌های علمی در مراکز آکادمیک قراقزستان، صابری، رایزن فرهنگی سفارت ایران در قزاقستان، نگار داوری اردکانی، معاون پژوهشی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در ابتدای این دیدار دکتر مارات رئیس آکادمی علوم قزاقستان گزارش جامعی از وضعیت آکادمی علوم و روند رشد و توسعه جمهوری قزاقستان ارائه کرد و با ارزیابی روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور به رویکرد قزاقستان برای توسعه روابط همه جانبه از جمله روابط علمی و آموزشی با ایران پرداخت.

 رضا داوری اردکانی با ابراز خرسندی از حضور در قزاقستان و ملاقات با رئیس آکادمی علوم این کشور به ساختار تشکیلاتی و وظایف و مسئولیت‌های فرهنگستان علوم ایران اشاره کرد و با توجه به اشتراکات فعالیت‌های علمی این دو مرکز علمی، آمادگی ایران را برای همکاری با آکادمی علوم جمهوری قزاقستان اعلام کرد.

در این دیدار پیش نویس تفاهمنامه همکاری میان آکادمی علوم قزاقستان و فرهنگستان علوم ایران ارائه شد تا با جمع‌بندی نظرات دو طرف با عقد تفاهمنامه زمینه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی طرفین فراهم شود.

در پایان این دیدار رایزن فرهنگی سفارت ایران در قزاقستان نیز با اشاره به تبادل هیأت‌های علمی، فرهنگی و آموزشی و گسترش روابط بین دو کشور، آمادگی رایزنی فرهنگی را برای اعزام هیأتی از آکادمی علوم جمهوری قزاقستان برای بازدید از مراکز علمی و آموزشی ایران و ملاقات با مسئولان مراکز علمی و دانشگاهی اعلام کرد.

شایان ذکر است رئیس فرهنگستان علوم ایران پس از حضور در آلماتی و سخنرانی در دانشکده فلسفه آکادمی علوم آلماتی، به شهر آستانه جمهوری قزاقستان نیز سفر و در جلسات علمی مراکز علمی ـ فرهنگی آن شهر حضور پیاده کرد. اکنون نیز رضا داوری اردکانی برای سخنرانی و ارائه مقاله خود در نشست آکادمی علوم روسیه، در مسکو به سر می‌برد.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها